SWIETELSKY HALADÁS – GYIRMÓT FC GYÕR 0-1 (0-1), 1485 nézõ

2016.09.24. 18.00-óra, Sopron, Káposztás utcai stadion
OTP Bank Liga, 11. forduló
JÁTÉKVEZETÕK: Iványi Zoltán – Farkas Balázs, Medovarszki János – Kormányos II. Gábor – Szõts Gergely, Oláh Gábor
SWIETELSKY HALADÁS: Rózsa D. – Polgár K., Wils S., Hegedûs J., P. Bosnjak – Kovács L., Iszlai B. – Németh M., Rácz B., Halmosi P. – Williams D. J.
Vezetõedzõ: Mészöly Géza
GYIRMÓT FC GYÕR: Sebõk Zs. – S. Z. Achim, Jancsó A., M. Bojovic, Présinger Á. – Filkor A., Kiss M., Paku R. – Vass P., Sallói D., Csiki N.
VEZETÕEDZÕ: Urbányi István
GÓLSZERZÕK: 40.p. Sallói D.
SÁRGA LAPOK: 47.p. Csiki N. ill. 9.p. P. Bosnjak, 84.p. Halmosi P., 85.p. Kovács L.
PIROS LAPOK: nem volt
1.p. Megkezdõdött a mérkõzés.
9.p. Bosnjak buktatta Vasst, amiért sárga lapot kapott.
13.p. Polgár jobb oldali beadását rúgta ki szögletre Achim.
16.p. Filkor lõtt jobbal, 17 méterrõl egy lepattanó labdát centikkel a bal felsõ sarok fölé.
18.p. Paku adott Csikihez, balra, aki egy átvétel után, jobbal lõtt, de Rózsa másodszorra fogta a lövést.
24.p. Williams rúgott 30 méterrõl óriási kapufát.
26.p. Paku kényszerítõzött Vassal, amjd elõbbi középre adását Csiki pörgette kapura, azonban Rózsa védeni tudott.
36.p. Csiki jobb oldali beadásáról maradt le centikkel a felfutó Achim.

40.p. Vass vágott le egy hatalmas sprintett a jobb oldalon, majd középre tett az üresen érkezõ Sallóihoz, aki egybõl, jobbal a kapu jobb oldalába helyezett! 0-1

45.p. Sallói egy remek átvétel után Csikihez adott, aki egy csel után jobbal centikkel a jobb alsó sarok mellé lõtt.
45.p. 1 perc a hosszabítás.
45+1.p. Vége az elsõ félidõnek.
FÉLIDÕ: 0-1
46.p. A félidõben cseréltek a hazaiak, Polgár nem tudja folytatni a játékot kézsérülése végett, helyette Schimmer a pályán. Elkezdõdött a második félidõ.
47.p. Csiki kapott sárga lapot mûesésért.
54.p. Halmosi bal oldali beadása után Iszlai fordult kapura, de a jobb lába lövését magabiztosan fogta Sebõk.
55.p. Bosnjak bal oldali lapos beadását vágta jobbal, 10 méterrõl a kapu fölé Williams.
56.p. Újabb csere a hazaiaknál, Németh helyett Ars.
58.p. Iszlai elõreívelése után, Halmosi fejesét szorította bravúrosan a lábai közé Sebõk.
59.p. Csere a mi oldalukon Csiki helyett Madarász a pályán.
61.p. Ismét cserél Urbányi István, Vass helyett Szegi játszik a továbbiakban.
62.p. Sallói szerzett labdát Wilstõl, majd lepasszolta azt a most beállt Szeginek, de õ csak a jobb oldali kapufát találta el.
65.p. Az utolsó csere hazai oldalon, Rácz helyett Tóth.
70.p. Halmosi bal oldali beadását fogta magabiztosan Sebõk.
75.p. Bosnjak bal oldali beadását lõtte egybõl, ballal a jobb kapufa mellé Tóth.
84.p. Halmosi kapott vitatkozásrt sárga lapot.
85.p. Kovács kapott sárga lapot Szegi buktatásáért.
88p. Sallói futott végig a félpályán, majd Madarász elé tálalt, aki a felsõ lécre pörgetett jobb lábbal, majd az ismétlés után újra próbálkozott, de Wils az útját állta.
90.p. 4 perc a hosszabítás.
90+1.p. Simon András az utolsó cserénk, aki a gólt szerzõ Sallói helyére érkezik.
90+4.p. Iványi Zoltán lefújta a mérkõzést.
VÉGEREDMÉNY: 0-1 (0-1)
A mérkõzés eleje ismerkedéssel, mezõnyjátékkal kezdõdött, ami a pontatlanságok miatt nem hozott helyzetet. A folytatásban a Haladás többet birtokolta a labdát, majd egy távoli lövés következtében Williems révén egy felsõ kapufát is elértek. Azonban ahogy lenni szokott a kihagyott lehetõség után egy remek játék után megszereztük a vezetést, így csapatunk nyugodtan mehetett pihenni a félidõben.
A második játékrészben folyamatosan nyomott a Haladás, ami gólban a mai napon nem mutatkozott meg, így már öt meccse nem kaptunk gólt és öt mérkõzés óta nem szenvedtünk vereséget, ráadásul az elsõ helyezett után a harmadikat is le sikerült gyõznünk, ami bizakodásra adhat okot. A cserék után új erõre kapott csapatunk és két kapufát is elértünk, azonban ebben a félidõben nem esett gól, így megtartottuk az elsõ félidõben, Sallói által szerzett vezetést. A mérkõzés összképét tekintve, megérdemelt gyõzelmet arattunk a Haladással szemben.
Folytatás október 15-én Az Alcufer Stadionban, ahol a Mezõkövesd Zsóry FC csapatát fogadjuk.