SWIETELSKY-SOPRONI VSE – GYIRMÓT FC GYÕR 1-3 (1-1)

JÁTÉKVEZETÕK: Pintér Csaba – Huszár Balázs, Kóbor Péter – Gaál Ákos

SWIETELSKY-SORPONI VSE: Heinrich M. – Baracskai R., Holdampf G., Kapacina V., Jancsó A., Fazakas G., Rácz B., Petõ B., Szabó L., Zamostny B., Jovetic A.
VEZETÕEDZÕ: Supka Attila
GYIRMÓT FC GYÕR: Sebõk Zs. – Nagy S., Balogh B., Szekeres A., Völgyi D. – Horváth A., Kiss M. – Vass P., Simon András, Beliczky G. – Simon Attila
VEZETÕEDZÕ: Bene Ferenc
CSERÉK: 46.p. Petõ B. – Grabant B., 61.p. Zamostny B. – Deme I., 87.p. Baracskai R. – Pados P. ill. 55.p. Beliczky G. – Paku R., 66.p. Simon Attila – Gyurján B., 90+1.p. Vass P. – Lázár P.
GÓLSZERZÕK: 26.p. Baracskai R. ill. 36.p. Vass P., 89.p. Völgyi D., 90+3.p. Simon András
SÁRGA LAPOK: 16.p. Fazakas G., 25.p. Szabó L., 84.p. Grabant B. ill. 49.p. Kiss M.
PIROS LAPOK: nem volt
1.p. Megkezdõdött a mérkõzés.
13.p. Zamostny lövését fogta biztosan Sebõk.
16.p. Fazakas vágott oda Simon Attilának, a soproni sárga lapot kapott.
25.p. Völgyi 21 méteres, középre tartó szabadrúgását fogta biztosan Heinrich.
25.p.Szabó kapott Vass buktatásáért sárga lapot.

26.p. A két védõnk között kitörõ Baracsaki kapott remek labdát Fazakastól, majd elõbbi középre cselezett, s védhetetlenül lõtt 16 méterrõl, laposan a jobb alsó sarokba. 1-0

36.p. A soproni 16-os elõterében szerezte meg Horváth a labdát Zamostnytól, majd a jobb szélen érkezõ Vasshoz adott. Utóbbi egy csel után kilõtte a kosszú alsó sarkot! 1-1
45.p. Nincs hosszabbítás, vége az elsõ félidõnek.
FÉLIDÕ: 1-1
46.p. Megkezdõdött a második játékrész. A szünetben cseréltek a hazaiak, Petõ helyén Grabant B.
47.p. Simon András adott jó észrevétellel a jobb összekötõ helyén felfutó Vassnak, aki a kifutó Heinrich fölött próbált a kapuba emelni, de a labda a felsõ léc fölé szállt.
49.p. Kiss kapott Rácz buktatásáért sárga lapot.
55.p. Grabant B. adott a középen érkezõ Rácz elé, de utóbbi kapu fölé lõtt 17 méterrõl.
55.p. Cserélt Bene Ferenc, Beliczky helyén Paku.
58.p. Völgyi passza után Paku adott a két védõ között kitörõ Simon Attila elé, akit a hazaiak kiszorítottak, majd lövését Heinrich védeni tudta.
61.p. Supka Attila változtatott, Deme állt Zamostny helyére.
66.p. Bene Ferenc újból cserélt, Simon Attila helyén Gyurján.
72.p. Baracskai kapott labdát Rácztól, majd a balról, 20 méterrõl eleresztett lövést Sebõk hatástalanította.
77.p. Jobb oldali szöglet után a hosszú oldalon érkezõ Szabó lõtt az elmozduló Sebõk helyére, de Vass ki tudta vágni a labdát a gólvonalról.
84.p. Grabant kapott Nagy buktatásáért sárga lapot.
87.p. Csere a hazaiaknál, Baracskait Pados váltotta.
89.p. Völgyi kapott remek labdát, majd lõtt 14 méterrõl védhetetlenül a kapuba! 1-2
90.p. 3 perc a ráadás.
90+1.p. Vass helyén Lázár.

90+3.p. Simon András kapott remek kiugratást, majd a félpályát végignyargalva 14 méterrõl a kapuba vágta a labdát! 1-3
90+4.p. Pintér Csaba játékvezetõ lefújta a mérkõzést. A Merkantil Bank Liga idei bajnokcsapata a GYIRMÓT FC GYÕR!
VÉGEREDMÉNY: 1-3 (1-1)
A mérkõzés elsõ félidejében nagyjából kiegyenlített játék folyt, igaz, mi vezettünk több támadást, de az utolsó passzokba rendre hiba csúszott, s a soproniak meg is tudták szerezni a vezetést. Ezt követõen csapatunk eggyel feljebb kapcsolt, aminek eredményeképp sikerült is az egyenlítés. Majd ezután mi vezettünk inkább – több alkalommal látványos – támadást, de ezekbõl lövésig már nem sikerült eljutni.
A második félidõben tovább folytatódott a küzdelem a játéktéren, mindkét fél vezetett támadásokat, de ekkor gólt már csak nekünk sikerült szereznünk, és végül sikerült a régóta várt álom, csapatunk megnyerte a másodosztályt, s jövõre az élvonalban szerepelhetünk!