Az FC Admira Wacker Mödlinglabdarúgó csapata, az egyik legnagyobb hagyományokkal rendelkezõ osztrák gárda.Kilenc alkalommal nyerték meg az osztrák elsõ osztályú bajnokságot éstizenkétszer végeztek a második helyen. Hat alkalommal voltak osztrákkupagyõztesek és 1990 – ben az osztrák szuperkupát is megnyerték. Ez voltazonban az utolsó komoly sikerük Ausztriában, mert azóta csak a 2011 – 2012 –es évadban végeztek dobogós helyen, amikor harmadikok lettek a bajnokságban.Elõtte viszont több idényt töltöttek a második osztályban és jelenleg, inkábbközépcsapatnak számítanak az osztrák élvonalban.

Az idei bajnokságban azonban, ismétesélyük van egy igazán jó eredmény elérésére, mert az õszi szezon után abajnokság negyedik helyén állnak.

1 .Sturm Graz                            44 pont

2. Red Bull Salzburg                 43 pont

3. Rapid Wien                            34 pont

4. FC Admira Wacker                31 pont

FC Admira Wacker    20mérkõzés    9          4          7          35 – 34            31 pont

A tavalyi bajnokság hatodik helyezése után, az idén elõrelépett az Admira és ezt elsõsorban egy edzõváltásnak tulajdonítják Bécsben. A horvátnemzetiségû vezetõedzõ Damir Burzic helyét ugyanis, 2017 szeptemberében, ErnstBaumeister vette át és vele, kimondottan jól szerepel a csapat. A 60 évesszakember, 2005 óta több alkalommal is volt már az Admira vezetõedzõje és mosta váltás elõtt, a klub második csapatát irányította. Baumeister pedig, bátranbe is állította a fiatal, a második csapatból felhozott labdarúgókat és el isköszönt a bécsiek légiósainak többségétõl. Így jelenleg, fõként korosztályos osztrákválogatott vagy már honosított labdarúgók játszanak az Admirában és mindösszenégy külföldi labdarúgó maradt, ami Ausztriában nagyon kevésnek számít.

Az FC Admira Wacker Mödling játékoskerete:

Kapusok:

Manuel Kuttin, Andreas Leitner,Dennis Verwüster

Védõk:

Macky Bagnack (kameruni), IoneCabrera (spanyol), Thomas Ebner, Marcel Holzmann, Lukas Malicsek, ManuelMaranda, Pascal Petlach, Philipp Posch, Milos Spasic (szerb), Fabio Strauss,Markus Wostry, Stephan Zwierschitz

Középpályások:

Florian Fischerauer, CristophKnasmüller, Markus Lackner, Marcus Maier, Daniel Toth, Maximilian Sax(januárban az Astria Wienhez igazolt), Dominik Starkl, Willi Vorsager

Támadók:

Lukas Grozurek, Martin Jakolis (horvát),Sasa Kalajdzic, Patrick Schmidt

Új játékos, az év végén érkezett, de bajnokságban eddig mégnem szerepelt, kétszeres kameruni válogatott, Macky Frank Bagnack. A belsõvédõ, a spanyol Real Zaragoza csapatából érkezett, és elõtte a Barcelona juniorés B csapatában nevelkedett, majd a francia Nantes gárdájában is futballozott. A sok fiatal között, kulcsjátékosnak számít, a horvátutánpótlás válogatott center, Martin Jakolis, aki több belga csapatban is szerepeltmár. Rajta kívül, az osztrák U 21 – es válogatott, Sasa Kalajdzic ismeghatározó támadó. A két méter magas, szerb felmenõkkel rendelkezõ labdarúgó, anyáron klasszikus mesterhármast rúgott ellenünk.

Flyeralarm Admira Wacker – Gyirmót FC Gyõr  3 – 1  (0 – 0)

2017 június 28. szerda 18.00 óra – Bécs BSFZ Arena centerpálya

felkészülési mérkõzés

Gólszerzõk: Kalajdzic 3 (50. perc, 54. perc, 56. perc) /Présinger 65. perc

FC Admira Wacker:

Leitner (Kuttin 46. perc) – Zwiershitz (Posch 46. perc),Wostry (Petlach 46. perc), Maranda (Strauss 46. perc), Holzmann – Ebner (Starkl46. perc), Spiridonovic (Maier 46. perc), Knasmüller (Kabashi 46. perc),Jakolis (Pavic 60. perc) – Schmidt (Vorsager 53. perc), Grozurek (Kaljdzic 46.perc)

Vezetõedzõ: Damir Burzic

Gyirmót FC Gyõr:

Rusák – Bodnár D. (próba játékos), Szõcs, Széles I.,Présinger – Kiss M., Nagy P. – Szalánszki (Németh Zs. 46. perc), Paku (VeresSz. 46. perc), Szegi (Irmes 77. perc) – Máté J. (Lengyel 77. perc)

Vezetõedzõ: Molnár László

50. perc: Kalajdzicnagyon hamar meg is hálálta a bizalmat, mert egy pontos centerezés után,ügyesen vette át a labdát és a kifutó Rusák mellett, félmagasan a kapujobb sarkába helyezett. 1 – 0

54. perc:Holzmann ívelt középre egy szabadrúgást, a bal oldalról. A rövid saroknál,Kalajdzic érkezett és mindenkit megelõzve, élesen a rövid sarokba fejelt. 2 – 0

56. perc: Még tíz percsem kellett Sasa Kalajdzicnak ahhoz, hogy klasszikus mesterhármast érjen el.Most a jobb oldalon keverte meg a védõnket és 14 méterrõl, laposan az ellenkezõsarokba lõtt. 3 – 0

65. perc: Egy kicsitmagunkhoz tértünk, a kapott gólok utáni sokkból és szépítettünk. Kiss Máté jobboldali szabadrúgása után, elõször Máté próbálkozott egy lövéssel, deezt még védte az osztrák kapus. A kipattanó labdáraazonban, Présinger csapott le és 10 méterrõl a hosszú sarokba lõtt. 3- 1

A legutolsó bajnoki mérkõzésén,hazai pályán gyõzött az FC Admira Wacker Mödling csapata, amely 2018 februárharmadikán már folytatja is az osztrák élvonalbeli bajnokságot. Akkor a Red Bull Salzburg ellen idegenbenlépnek majd pályára, tehát az egyik bajnokesélyes és jelenleg második helyezettellen kezdenek már 2018 legelején. Nagyon rövid lesz tehát az osztrák csapattéli szünete, hiszen 2017 december 16 – án játszották le az utolsó bajnokitalálkozójukat.

FC Admira Wacker Mödling – SCR Altach  3 – 1 (0 – 0)

Gólszerzõk: Vorsager (54. perc), Jakolis (68. perc), Lackner(89. perc) / Gebauer (79. perc)

FC Admira Wacker Mödling:

Leitner – Posch, Vostry, Strauss, Ebner – Lackner, Vorsager(Maier 71. perc) – Sax (Schmidt 81. perc), Grozurek, Kalajdzic (Petlach 86.perc) – Jakolis

Az Admira tétmérkõzésen, még az1989 – 1990 –es Kupagyõztesek Európa Kupájában találkozott, magyar csapattal.Akkor a második fordulóban, a Ferencváros volt az ellenfele és 1 – 0 arányban,mindkét mérkõzésen legyõztek a budapesti csapatot. Elõkészületi találkozónviszont, a Gyirmót FC Gyõr is volt már az Admira ellenfele. 2013 január 19. –én, szintén Bécsben játszott egymással a két csapat és az osztrákok 4 – 2 – regyõztek. Csank János volt akkor a Gyirmót FC Gyõr edzõje és a góljainkat, NagyGábor és Magasföldi József szerezték. Ennek a mérkõzésnek a külön érdekessége,hogy az Admira csaptában játszott Patrick Mevoungou, akit utána igazolt le aGyõri ETO FC és azóta, már több magyar csapatban is az ellenfelünk volt.