TATABÁNYA -ETO II

NBII: Gólgazdag döntetlen

Visszajátszókkal kiegészült árnyékcsapatunk a tatabányai stadionban, tv kamerák kereszttüzében játszotta le ma délután a negyedik forduló bajnoki mérkõzését. A rendkívül mozgalmas, közönségszórakoztató erõfelmérõ elsõ félidejében összesen hat gól született, ebbõl egyet nem adtak meg a játékvezetõk zöld-fehérjeinknek, kettõt pedig a hazai csapat jutatott a gólvonal mögé. Az izgalmak és a fordulatosság a második játékrészben sem hagyott alább, itt is, ott is akadtak lehetõségek, de végül pontosztozkodással zárult a színvonalas találkozó.

Tatabánya – Gyõri ETO FC  3 – 3  (2-3)

Gólszerzõk: Bouguerra, Cetkovic, Dinjar

Gyõri ETO FC: Sánta, Nagy Á., Berde, Bieder, Föglein (Kálmán), Kiss M., Copa (Paget), Dinjar, Cetkovic, Bouguerra, Horváth G. (Simon)

„Úgy gondolom, nem okoztunk csalódást, sõt ország világ elõtt népszerûsítettük a futballt!” – kommentálta a kilencven percet Klement István.

(eto.hu)

___________________________________

Remek mérkõzésen egy pont a jutalmunk

A Sport 1 által követített találkozón Folmer Krisztián mesterhármast szerzett

Az Enternet-FC Tatabánya együttese a Gyõr II. gárdáját látta ma vendégül a tatabányai stadionban, 600 nézõ elõtt 3:3-as eredményt ért el.

Csapatunk a Németh – Vass, Bencze, Simkó, Köntös (Módi) – Szalai, Farkas, Kovács I. (Dombai V.), Deme – Kocsis (Farkas), Folmer összeállításban kezdte a mérkõzést, s sajnos már a 20. percben kétgólós hátrányba került.
Folmer góljával sikerült felzárkóznunk, azonban egy balszerencsés találattal újra a vendégek húztak el. A Bányász nem adta fel, és Folmer duplájával sikerült az egyenlítés a 60. percben. Ezután kis szerencsével akár a gyõztes gólt is megszerezhettük volna, sajnos azonban ez nem sikerült, de csapatunk minden tagja dícséretet érdemel a mai teljesítményéért.

Herédi Attila: Csapatom nagyon jó teljesítményt nyújtott, a hiányzók pótlását remekül megoldották a beugró játékosok. Folmer három gólja önmagáért beszél.

Klement István: Remek mérkõzésen igazságos eredmény született, a találkozó jó propagandája volt a labdarúgásnak.

Hat gól után egy pont itt egy ott

3 – 3 – as döntetlennel zárult vasárnap este az Enternet – FC Tatabánya – Gyõri ETO II. labdarúgó mérkõzés. A bányásznapi találkozón jól szórakozhatott a publikum, hiszen a hat gól mellett volt számtalan helyzet és jó iramú játékot mutattak a csapatok.

A hazaiak számára pedig nem indult jól a mérkõzés. A vendégek a hetedik percben gyors egymásutánban kétszer is lövéshez jutottak, ám a tatabányai védõk jó ütemben léptek a labda útjába. Harmadszorra azonban már nem sikerült. Bougerra Fouad találatával hamar vezetést szerezett a Gyõr. 0 – 1

A folytatásban voltak bíztató megoldások, volt néhány kisebb tatabányai helyzet, de az egyenlítés váratott magára.

A 23. percben újabb gólt szerzett a Gyõr. Egy jobb oldali beadást követõen Cetkovic Dordije 6 – 8 méterrõl lõtt a jobb alsó sarokba. 0 – 2

A 28. percben sikerült megszerezni a hazai fiúknak is az elsõ gólt. Deme szabadrúgása után Szalai rúgott kapura, majd a kapusról kipattanó labdára Folmer Krisztián érkezett és szerezte meg saját maga és csapata elsõ gólját. 1 – 2

A 35. percben Folmer másodszor is betalált. Kocsis lõtt elõször kapura, ám õ a kapufát találta el. A kipattanóra megint Folmer érkezett, 2 – 2

A tatabányai fiúk felálltak a padlóról. Ám ez az állapot sajnos nem tartott sokáig. Dinjar Marko a 41. percben ismét vezetéshez juttatta a gyõrieket. 2 – 3

Folmer azonban harmadszor is jókor érkezett, jó helyre. A találkozó 59. percében a csatár ismét gólt szerzett, így alakulhatott ki a 3 – 3 – as végeredmény.

Herédi Attila: – Ha azt vesszük, hogy úgy lett egy pont, hogy egy küzdelmes, jó iramú mérkõzésen 0 – 2 – es és 2 – 3 – as hátrányból felállva lett 3 – 3, akkor elégedett lehetek. – kezdte az értékelést a találkozó után Herédi Attila, az Enternet – FC Tatabánya vezetõedzõje. – Meg kell keresnünk az okokat… Én a gyámoltalan játékunknak tudtam be az elsõ félidõ elejét. Hagytuk, hogy az ellenfél futballozzon. Nem kerestük a párharcokat, mintha túlságosan tiszteltük volna az ellenfelet. De szerencsére megtaláltuk az ellenszert. Ahogy szoktam mondani: felfújtuk a pofánkat és tettük a dolgunkat. Ebbõl az sült ki, hogy kétszer is tudtunk egyenlíteni. Féltem attól, hogy az újonnan összeállt védõ négyesünk nem úgy muzsikált, ahogy kellett volna…

– Folytatás?

– A hiányzók közül Almásira már számíthatunk majd. Kollár pedig remélem bebizonyítja, hogy van helye ebben a csapatban, hiszen akik most játszottak azok magasra tették a lécet. Akik most nem játszottak, azoknak talán most duplán kell majd bizonyítaniuk. Ezért is vagyunk több poszton többen. Ha azt veszem alapul, hogy nekem volt egy elképzelésem, hogy melyik a legjobb összeállítás és csapat, az az elsõ néhány mérkõzésen, egy – két poszton megbukott. Most viszont akik lehetõséget kaptak, nagyrészt jól megoldották a feladatot, amit rájuk bíztam. Ez a mostani csapat azt hiszem, most mindenképpen elsõbbséget élvez.