Jött a “Szigeti veszedelem”

A Szigetszentmiklósi csapatot fogadta vendégül 16:30 perces kezdéssel a Tatabánya. Még a nap is elbújt a mérkõzés kezdetére, talán érezte ez nap nem a Bányászé, de így is nagyon kedvezõ idõjárás fogadta a mintegy 600 szurkolót.

Nyomtatás
Nem jól indult a mérkõzés a hazaiak számára, a 11. percben egy rosszul sikerült lesre állítás eredményeképpen Somorjai ugorhatott ki a védõk közül és gurította a labdát a kapuba. 0-1.
A 13. percben Megyesi a kaputól kb. 20 méterrõl lõhetett szabadrúgást, de a kapus könnyedén hárított.
Aztán a 19. percben egyenlítettünk, Mena jól ívelte be a szögletett, amelyet Kocsis gyönyörûen fejelt a hálóba. 1-1.
A 27. percben Majoros fejjel indította a kb. 2 méteres lesen álló Bonifert aki végig vitte a labdát és a tehetetlen Dombai mellett a kapuba talált. A les tényét csak a Játékvezetõ nem látta 1-2.
A 30. percben a vendég kapuja elõtti tömörülést használta ki Megyesi az elé pattanó labdát kapásból elemi erõvel lõtte a felsõ kapufára.
A 35. percben Kovács beadására Kocsis emelkedett a legmagasabbra, de sajnos mellé fejelt.
A 43. percben Vass húzódott elõre ismét Kovács adta be a labdát, de a védõ fejese éppen csakhogy mellé ment.
Egy perccel késõbb Dombai Viktor ugrott ki, de lövése a már fekvõ kapuson megpattanva hagyta el a játékteret.
Sajnos Vendég elõnnyel vonultak a csapatok az öltözõbe.
A második félidõ, ha lehet ilyet mondani még rosszabbul kezdõdött mint az elsõ, a 49. percben Bonifert jó passzával lépett meg és az esélytelen Dombai mellett szerzett újabb gólt. 1-3.
Az 51. percben a kaputól 18 méterre szabadrúgáshoz készülõdött Megyesi, közben a sorfalban egy kisebb kakaskodás alakult ki, mely eredményeképpen Kovács, ill. Majoros sárgát kapott, Megyesi lövése alig fél méterrel ment mellé.
Az 53. percben egy Bányász támadás végén meglepetésre a játékvezetõ kiállította Demét, mint kiderült valamit oda szólt neki.
A 65. percben Megyesi ugratta ki Kocsis, de a sípmester szerint ez les volt.
A 66. percben egy potya góllal növelték elõnyüket a vendégek, Bonifert távoli lapus lövést nézte el Dombai, amely róla került a hálóba. 1-4.
A 81. percben Megyesi a kapura csavarta a megítélt szögletett, Tarcynak észrevette és üggyel-bajjal ugyan, de sikerült fölé ütnie a bõrt.
Sajnos ezen a mérkõzésen semmi nem jött össze a Bányásznak és Deme kiállításával egy újabb kezdõjátékost veszített a következõ mérkõzésre.

FC Tatabánya – SZTK ERIMA 1-4 (1-2)
Tatabánya: 600. nézõ, Vezette: Pintér Csaba Asszisztensek: Péter Tamás, Makkosné Petz Brigitta

FC Tatabánya: Dombai A – Vass, Farkas, Simó, Módi(Köntös 77′) – Dombai V(Tóth 73′), Ködöböcz, Deme, Kovács, Megyesi – Kocsis.
Vezetõedzõ: P. Nagy László

SZTK Erima: Tarczy – Csák, Király, Szamosszegi, Sallai – Pintér(Rédei 59′), Somorjai, Csepregi, Bonifert(Fekete 65′) – Béres, Majoros(Kollár 79′).
Vezetõedzõ: Várhidi Péter

Gólszerzõk: Kocsis (19′), Illetve: Somorjai (11′ 49′), Bonifert (27′ 66′)

Sárga lap: Pintér(39′), Majoros(51′), Kocsis(51′), Módi(76′)

Piros lap: Deme (58′)

P.Nagy László: – okosat nem tudok mondani, butaságot nem akarok.
Sajnálom, hogy megint kiállítás volt és ráadásul egy ilyen buta kiállítás, nagyon nehéz helyzetbe kerültünk a butaságok miatt, három kulcsjátékosom nem játszhat a következõ mérkõzésen.
Sajnos nem egyforma mércével mérnek minket az ellenfelekkel szemben, de nem ezért kaptunk ki ma, nem jöttek össze a dolgok, sokat hibáztunk, rosszidõben kaptuk a gólokat és a kiállítás sem tett jót a csapatnak.

Várhidi Péter: – gratulálok a csapatomnak, összeszedetten játszottunk, a Tatabánya egy jó csapat, sajnálom, hogy problémáik vannak, kitartást kívánok, remélem mielõbb kiegyenesednek.

(fctatabanya.hu)

——————————————————–

Elégedett edzõ és gólszerzõ

Nagy különbségû gyõzelmet arattunk a Tatabánya ellen. A 4–1-es sikerbõl Bonifert Péter és Somorjai Tamás is két-két góllal vette ki a részét. Csapatunk ezzel elõrébb lépett a táblázaton és felzárkózóban a középmezõny elejéhez. A lefújás után Várhidi Péter elégedett volt a csapattal. „Minden úgy sült el, ahogy szerettem volna, egy rossz szavam nem lehet – mondta a vezetõedzõnk. – Összességében elégedett vagyok, akadtak ugyan apróbb hibáink, amelyekrõl beszélni kell majd, de mindent egybevetve nem lehet okom a panaszra. A felfogásunk megfelelõ volt, rendben voltak a beindulások, megoldották a játékosok azokat a helyzeteket, amiket megbeszéltünk. Nagyon magabiztosan kezdtünk, amikor kiegyenlített a Tatabánya, akkor nyílt volt a meccs, de csak egy helyzete volt a hazai együttesnek, semmi több. Az elsõ félidõ utolsó harmadában éreztem, hogy a Tatabánya élvezi a hazai pálya elõnyét, de átvészeltük, s a fordulás után gyorsan eldõlt a találkozó.”

Utoljára még a REAC játékosaként 2008. május 17-én szerzett egy meccsen két gólt Somorjai Tamás. A középpályásunk a kulcsfontosságú elsõ gól mellett a harmadikat is bevállalta.

„Rég szereztem már egy meccsen két gólt, így érthetõen boldog vagyok – nyilatkozta a játékosunk. – Jól kezdtük a mérkõzést, csak egy szögletet nem tudtunk semlegesíteni, de ezt leszámítva a kezünkben volt a találkozó. Nem estünk össze akkor sem, amikor egyenlített a Tatabánya, megoldottuk azt, amit Várhidi Péter kért tõlünk. Mentek a hosszú indítások, amelyekbõl több gólt szereztünk. A második félidõ eleje fontos volt, hiszen akkor eldöntöttük a találkozót, s a gyõzelmünk a kiállítás után már nem forgott veszélyben. Megyünk felfelé ezzel a sikerrel és a játékunk alapján bárkire veszélyesek lehetünk. Csak meg kell tudnunk ismételni a mai, vagy a Barcs elleni teljesítményünket és akkor nem lehet baj.”

ENTERNET FC-TATABÁNYA–SZTK-ERIMA 1–4 (1–2)

Tatabánya, 500 nézõ. Vezette: Pintér Cs. (Péter T., Makkosné)

TATABÁNYA: Dombai A. – Vass, Simkó, Farkas V., Módi (Köntös, 78.) – Dombai V. (Tóth Z., 76.), Kovács I., Ködöböcz (Kaiser, 58.), Deme – Kocsis D., Megyesi

SZTK-ERIMA: Tarczy – Csák, Király, Szamosszegi, Sallai – Pintér (Rédei M., 58.), Somorjai, Csepregi – Bonifert (Fekete Á., 66.), Béres, Majoros (Kollár, 80.)

Gólszerzõ: Somorjai (0–1) a 11., Kocsis D. (1–1) a 18., Bonifert (1–2) a 27., Somorjai (1–3) a 48., Bonifert (1–4) a 66. percben

Kiállítva: Deme (a játékvezetõ megsértéséért) az 55. percben

FC Tatabánya – SZTK-Erima online közvetítés

Tatabánya–SZTK-Erima 1–4 (1–2)

Tatabánya, 300 nézõ. Vezeti: Pintér Cs. (Péter T., Makkosné)

Tatabánya: Dombai A. – Vass, Simkó, Farkas V., Módi – Dombai V., Kovács I., Ködöböcz, Deme – Megyesi, Kocsis D.

Kispad: Németh V., Bencze, Nagy Z., Kovács D., Tóth Z., Kaiser, Köntös

SZTK: Tarczy – Csák, Király A., Szamosszegi, Sallai B. – Pintér Z., Somorjai – Bonifert, Csepregi, Béres – Majoros

Kispad: Dénes, Krómer, Rédei, Fekete Á., Kollár, Kiss K., Szamosi

Gólszerzõ: Somorjai (0–1) a 10., Kocsis D. (1–1) a 19., Bonifert (1–2) a 27., Somorjai (1–3) a 49., Bonifert (1–4) a 64.  percben

Csapatunk idõben megérkezett Tatabányára. Az idõ remek, ezen nem múlhat semmi. Az SZTK idegenbeli szerelése ezúttal tiszta sárga.

1. perc: A Tatabánya kezdet a mérkõzést.

6. perc: Lendületesen indult a mérkõzés. Egy hosszú labdát Bonifert vett le, majd Béreshez passzolt, a támadó pedig 22 méterrõl kevéssel lõtt fölé. Mindkét csapat bátran támad.

10. perc: Vezetünk! Sokadik labdánkat Béres szerezte a középpályán, majd jól indította Majorost a bal oldalon. A támadó pontosan adott középre és a nagyszerûen érkezõ Somorjai, 7 méterrõl a jobb alsó sarokba lõtt. 0–1

17. perc: Nagy elánnal támad a hazai csapat. Lényegesen több helyünk van a kontrákra, amit Várhidi Péter határozottan kért is. Ideges, csapkodó a játék.

19. perc: Egyenlített a hazai csapat. Deme jobb oldali szögletére Kocsis pontosan érkezett és a hosszú sarokba csúsztatott. 1–1

25. perc: A gyors gólváltás után kissé alábbhagyott a lendület. A hazaiak sok apró szabálytalansággal tördelik a játékot, a bíró ezt engedi. Kiegyenlített mezõnyjáték folyik.

27. perc: Újra vezetünk! Várhidi-mester taktikája góllá érett. Mélységbõl indultunk, a két védõ között kilépõ Bonifert átvette a labdát, majd egyedül állt a kapussal szemben, és magabiztosan a hosszú sarokba ívelt. 1–2

30. perc: Majdnem megint gólra-gól. Kicsit zavarba jöttek a védõink, így a tizenhatos sarkán álló Megyesi a kapufa tövét találhatta el.

35. perc: Kiegyenlített mezõnyjáték folyik. A hazaiak a magas Kocsist keresik ívelésükkel, a gólt leszámítva eredménytelenül. Két játékosunk, Fekete Ádám és Kollár Dávid is elment melegíteni.

40. perc: Pintér kapott sárga lapot, mert akadályozta egy szabadrúgás elvégzését. Ezt követõen Kocsis lõhetett, de a jobb alsó sarokba tartó labdát Tarczy szögletre ütötte. Jól jön majd a szünet.

42. perc: Tarczy bravúrjának köszönhetõen megúsztunk egy hazai helyzetet. Dombai Viktor négy védõnket cselezte ki, majd betört a tizenhatoson belülre, és 12 méterrõl lõtt, de Tarczy bravúrral mentett a jobb alsó sarok elõl.

45. perc: Hosszabbítás nélkül véget ért az elsõ félidõ. Nyíltan játszott mindkét csapat, egyelõre mi vagyunk az eredményesebbek.

Szünet.

46. perc: Mi kezdünk a második félidõben. Nincs csere, a kis sérüléssel bajlódó Bonifert és Somorjai is folytatja.

49. perc: Már 1–3!!! Ismét egy mélységi átadásra rajtolt Somorjai, egy védõ szorításában, balról betört a tizenhatoson belülre, majd 10 méterrõl a hosszú sarokba lõtt. 1–3

52. perc: Megyesi végzett el szabadrúgást és 18 méterrõl kevéssel lõtt a jobb alsó sarok mellé. A szabadrúgás elõtt kis kakaskodás alakult, ami után Majoros és Kocsis kapott sárga lapot.

53. perc: Bonifert 30 méterrõl lõtt, de a labda a léc felett hagyta el a játékteret.

55. perc: Kihúztuk a hazaiak méregfogát, Deme szólt oda egy velõset a játékvezetõnek, amiért azonnal piros lapot kapott.

59. perc: A hazaiaknál Kaiser állt Ködöböcz helyére, nálunk Pintér helyett Rédei a csapatban. Ezzel az új csapatkapitány Király András lett.

62. perc: Egyelõre nem változik a játék képe. A hazaiak próbálnak szépíteni – eredménytelenül. Mezõnyjáték folyik, kapkodunk egy kicsit, reméljük nem lesz gond.

64. perc: Szokásos mélységi indítás és kontra. Négyen vezettük három védõre a labdát, amit végül Bonifert 15 méterrõl, Dombai fejét érintve vágta a kapu közepébe. 1–4

65. perc: Fekete Ádám lép pályára Bonifert helyére.

75. perc: Nyugodt mezõnyjáték folyik. A hazaiak kezdik feladni, mi pedig sok formás, rövid passzos akciót vezetünk. A közönségnek játszva néha hibázunk. A hazai szurkolók az MLSZ-t szidják. Közben Módi sárga lapot kapott Majoros visszahúzásáért.

76. perc: Dombai Viktor helyett Tóth Z. a hazaiaknál.

78. perc: Egy újabb szép akció végén Majoros a bal alsó sarkot célozta meg, de Dombai szögletre mentett.

79. perc: Köntös lépett pályára Módi helyére. Nálunk a Tatabányáról származó Kollár Dániel jön Majoros helyére.

82. perc: Rendkívül sportszerû jelent. Megyesi jobb oldali szöglete után a labda a léc alá tartott, de Tarczy ismét szögletre ütötte a labdát. A másik oldalról is Megyesi végezte el a labdát és miközben oldalt váltott nagyot pacsizott a kapusunkkal.

83. perc: Béres 18 méterrõl végzett el szabadrúgást, ám a labda a léc fölé szállt.

85. perc: Bár újabb gólt nem szereztünk, de Borsos Vilmos szerint pornó filmre hasonlít a találkozó. A kapusedzõ élvezi a látottakat.

90. perc: Vége is van a meccsnek. Mi is csak tizen fejeztük be, mert Kollár egy ütés után kénytelen volt lejönni a pályáról.

A várakozásnak megfelelõen kemény csatának indult a mérkõzés. Várhidi Péter taktikája végig jól mûködött, aminek köszönhetõen szép sikert arattunk a szép múltú Tatabánya otthonában. Taktikusan, fegyelmezetten játszottunk, ha az utolsó húsz percben nem a szépségre, hanem az eredményre figyelünk, akkor nagyobb különbségû gyõzelem is lehetett volna. A második félidõben kijött a két csapat fegyelmezettsége közötti különbség, valamint az, hogy a játékosaink minden áron gyõzelemmel akartak haza utazni Tatabányáról. A gárda a Rustico étteremben költi majd el a vacsorát. A céggel vélhetõen szponzori megállapodást is kötünk majd, ezért is fontosak ezek a nem mindenki számára meglepõ gyõzelmek.