Szabadkikötő Sport KFT – Gyirmót FC Győr II 2-6 (0-0)

2024.01.24 szerda 18.00 I Sport11 Budapest, Kánai út I Felkészülési mérkőzés

Játékvezető: Török Zsolt – Milavecz Péter, Szuhodovszki Dávid

Szabadkikötő Sport KFT: Tamás-Vidnyánszky, Dukát, Pölöskei, Hajba Tamás- Klausz, Farkas Zoltán, Skriba, Gelencsér- Samson, Kenyó Vezetőedző: Gecse Milán
Cserék: Meszlényi, Kádas, Orosz, Mészáros, Marosi, Despotovic, Vitályos, Pállai (második félidőben)

Gyirmót FC Győr II: Gruttó-Somogyi, Tóth, Horváth Máté, Rozs-Farkas, Gönye-Bagó, Ominger-Halácsi Fülöp Mirkó, Süveges I Vezetőedző: Ördög József
Cserék a 46’:  Papp, Kiss, Varga Máté, Csöngei, Peisser, Szűcs, Szabó, Barta, Reizer

Műfüves pályán és szemerkélő esőben kezdődött el a játék.

Az első felidő 39’-ben Halácsi remek labdával ugratta ki Omingert a center poszton, azonban a hazaiak kapusa remekül védett.

Ezzel zárult az első játékrész.

A II. félidő kezdetére mindkét csapat behozta az összes cserejátékosait. S ezzel indult a második félidő.

56’ Ominger Bence parádésan lépett ki a hazai védők között, és a kijövő kapus mellett gurított a kapuba 0-1

59’ Hamar jött az egyenlítés, Farkas Zoltán ügyes csel után lötte ki a hosszúsarkot 1-1

63’ a jobb oldalon Szűcs Patrik és Barta Tamás összjátéka után, Barta lőtt remek gólt 1-2

66’ Bagó lépett ki remekül, és már belül volt a büntetőterületen, ahol buktaták. A megítélt 11-est a sértett Bagó Bálint remekül helyezett a kapuba. 1-3

75’ A balszélen Bagó-Peisser remek támadást vezetett és a centerezés után Barta Tamás parádésan emelt a jobb felsősarokba 1-4

81’ Egy ártatlan helyzetből szépített Vitályos Bence 2-4

86’ Barta Tamás ismét remekül forgott le a védőjéről és elegáns gólt szerzett. 2-5

89’ Szabó Krisztián az ellenfél kapujától mintegy 24 m-ről, lövésre szánta el magát, és a remekül eltalált labda bombaként vágódott a kapu bal felső sarkába. Ezzel beállítva a  2-6 végeredményt.

Gólszerzők: Farkas Zoltán, Vitályos, illetve Barta Tamás (3), Ominger Bence, Szabó Krisztián, Bagó (11-es)

Gecse Milán: Örömünkre szolgál, hogy egy NB-III csapat ellen játszottunk felkészülési mérkőzést. A találkozó elérte a célját, a jó iram mellett mindkét fél sok helyzetet tudott kialakítani és sikerült megvalósítanunk az edzésen gyakorolt elemeket. Gratulálunk az ellenfélnek és további sikereket kívánunk nekik.

Ördög József: Első idei felkészülési mérkőzésünket játszottuk le. Az első félidben is megvoltak a lehetőségek. A második játékrészben, viszont a helyzeteinket már jobban kitudtuk használni. Összességében egy jó iramú, párharcos mérkőzésen vagyunk túl. A számunkra kitűzött célt elértük. Gratulálok a játékosaimnak.