VFC-FC Ajka 0:1 (0:1)
Veszprém, 400 nézõ

FC Ajka: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Kovács Zs., Kovács Sz., Pothárn, Szabó (Horváth Á.) – Mihalecz (Péter), Vittman (Szalai R.)

Veszprém FC: Kádár – Garai, Hegedûs (Pálfi), Lang, Bosnjak (Gomez) – Hevesi-Tóth, Finta (Ihász), Leitold, Thiago – Burcsik, Alex.

A 4. percben az Ajka elõtt adódott az elsõ lehetõség: Kovács Zsolt jobboldali beívelését Kádár szedte le az ötösön.
A 11. percben elõrevágott labdát Alex a tizenhatoson levette, a visszagurítást Hevesi-Tóth nagy erõvel meglõtte, a labda csak centikkel kerülte el a kaput.
A 15. percben Gunther baloldali szabadrúgását Pákai elõrevetõdve kapura lõtte, Kádár bravúrral védett. Az ellentámadásból lábról, lábra járt a labda, középen Burcsik Thiago elé gurított, aki nagy helyzetben a kapusba vágta a labdát.
Egy perc múlva ajkai támadás a baloldalon: Pothárn a 16-os bal sarkánál kapott labdát, váratlanul lõtt, Kádár beleért a labdába, de a kezérõl a hálóba gurult a játékszer, 0:1. Vezet az Ajka!
A 21. percben jobboldali szöglet után Leitold fejelt a kapu mellé. Aztán Alex lódult meg Leitold passza után, de végül a kapusba rúgta a labdát.
A 32. percben Gunther akasztotta Fintát, jutalma sárgalap lett.
Thiagot Pothárn buktatta a 16-os jobboldali sarkánál, Hegedûs gyatra szabadrúgása senkit sem talált meg.
A VFC nagyon akar, de rendkívül pontatlan,az FC Ajka remekül zárja le a területet és nem hagyja igazán kibontakozni a hazai csapatot.
A 40. percben Gunther jobboldali szabadrúgását Kádár öklözte ki. Aztán Vittman kapott sárga lapot Bosnjak felrúgásáért.

Fordulás után a 48. percben Bosnjak szabadrúgását Jánosa kiejtette, Leitold egy ütemmel késett le a labdáról.
Az 51. percben Garai jobboldali beadását Hevesi-Tóth lõtte kapura, az ajkai védõkrõl elpattant a labda.
Alex, Burcsik Ihász volt a labda útja, a fiatal támadó végül centikkel maradt le a kiugratásról, Jánosa mentett.
Az 57. percben Vittman helyére Szalai érkezett az Ajkába.
A 60. percben Hegedûs helyére Pálfi érkezett. Leitold kapott jó passzt, megindult az ajkai kapu felé, de Jánosa fürgébb volt nála.
A 62. percben Bosnjak helyett Gomez kapott lehetõséget. Jobboldali szöglet után Leitold fejelt a jobb alsó sarok felé, de a védõk hárítottak.
Pothárn szerzett labdát Thiagotól, aki Mihaleczet indította jó ütemben, de az ajkai támadó nagy helyzetben fölé lõtte.
A 70. percben Garai jobboldali beadására Hevesi-Tóth érkezett, de a kapura tartó fejesét Jánosa védte bravúrral.
A 77. percben Szabó Levente helyére Horváth Ádám jött.
Öt perccel a vége elõtt Horváth Ádám kapott sárga lapot, miután sípszó után rúgta el a labdát.
A 91. percben Péter Péter érkezett Mihalecz helyére.

Nyilatkozatok:
Vágó Attila: – Az Ajka semmit sem tett a gyõzelemért. Azonban hiába játszottunk mezõnyfölényben, mert addig, amíg Jánosa ziccereket hárít, míg mi gyenge kapura lövésbõl is gólt kapunk, addig nincs mirõl beszélnünk. Az elõre játékunkból nagyon hiányzott Novothny, rossz hír, hogy jövõ héten Lang fog hiányozni.

Artner Tamás: – Vannak olyan meccsek, amiket gyengébb játékkal is meg lehet nyerni. A szünet után a Veszprém rengeteget tett az egy pontért, de szervezett védekezéssel sikerült ebben megakadályoznunk.