SVL Flavia Solva – Videoton FC II 1-3 (0-2) Hartberg, 100 nézõ
Gólszerzõ: Kofcic (50′) illetve Olasz (23′ és 40′), Kálmán (72′)

Videoton FC II: Somodi (Czirjék 46′) – Vaszicsku, Papucsek, Papizsanszkij, Présinger – Gyurcsó, Soós, Margitics, Rása (Kis 46′), Móri (Babos 55′) – Olasz  (Kálmán 46′)

Szombaton délben ismét a hartbergi sportkomplexum mûfüves pályáján játszott nemzetközi felkészülési mérkõzést a Vidi II. Az ellenfél ezúttal a harmadik ligában szereplõ leibnitzi SVL Flavia Solva volt. A mérkõzésre ezúttal jóval több nézõ látogatott ki, mint csütörtökön este, ennek egyik magyarázata lehet az idõjárás, ugyanis ragyogó napsütés fogadta a csapatokat, a hõmérséklet pedig körülbelül 10 fok lehetett. Szerencsére nem csak az idõjárás változott csütörtök óta, hanem csapatunk hozzáállása is. Gyurcsó már a mérkõzés 3. percében közel járt a gólszerzéshez, 16 méterrõl leadott lövése azonban a kapufán csattant. Egy perccel késõbb hasonló távolságból Olasz lõtt centikkel kapu mellé. A 23. percben már nem hibázott a Vidi II támadója. Soós ugratta ki a jobbszélen Gyurcsót, aki középre passzolt és a menetrendszerûen érkezõ Olasz közelrõl talált be az osztrákok kapujába egy gyönyörû akció végén (0-1). A gól után is lendületben maradt csapatunk, futószalagon jöttek a helyzetek, de az újabb gólra negyedórát kellett várni. A mérkõzés 40. percében ezúttal Móri ugratta ki Gyurcsót, aki újabb gólpasszt adott Olasznak (0-2).
Érdekesség, hogy a téli felkészülési mérkõzéseken Olasz “csak” párosával tud gólt lõni, ez volt egyébként Dini idei hatodik találata.
Fordulást követõen, viszonylag hamar szépíteni tudott a Flavia Solva együttese. Az 50. percben egy szép összjáték végén a szlovén vendégjátékos, Kofcic volt eredményes (1-2). A gól szerencsére nem fogta meg csapatunkat, az 53. percben Soós 16 méterrõl csupán centikkel lõtt az osztrákok kapuja fölé. A 72. percben Gyurcsó kiosztotta harmadik gólpasszát is a mérkõzésen, ezúttal a próbajátékon lévõ Kálmán volt eredményes (1-3).
A Vidi II remek teljesítményt nyújtva feledtette a csütörtöki gyengébb produkciót és gyõzelemmel búcsúzott az ausztriai edzõtábortól.

Hartyáni Gábor:

Jól játszott a csapatom, akár még ennél is több gólt szerezhettünk volna. Mai ellenfelünk erõsebb csapat volt, mint akikkel csütörtökön játszottunk, de a srácok ezúttal sokkal érettebb, jobb futballt mutattak be.