MESTERMÉRLEG
Kiss László: – Kitûnõ mérkõzésen kitûnõen játszottunk, és kitûnõ gyõzelmet arattunk.

Artner Tamás: – Hatvanöt percig az történt, amit elterveztünk, utána egy egyéni hiba miatt hátrányba kerültünk. A pécsiek, ha nem is kettõ, de egy góllal mindenképpen jobbak voltak.

(fcajka.hu)

—————

ONLINE: PMFC-AJka 2-0
 Írta: Szabó Gergely
2010 szeptember 25. (szombat) 13:10

Felnõtt keret – Online közvetítés

Köszöntjük nézõinket hétvégi online közvetítésünk alkalmával! A PMFC csapata ma este 19 órától az Ajka FC együttesét fogadja az újmecsekaljai stadionban. Az új információk elérése a honlap frissítése révén lehetséges. Fényképek és az összefoglaló már megtekinthetõ a weboldalunkon.

A kezdõcsapatok:

PMFC: Dibusz – Simonfalvi, Nagy J., Todorovic, Törtei – Regedei, Bozsik (Wittrédi), Pintér – Nagy O. (Stojanovski), Lovrencsics, Zamostny (Covic). Vezetõedzõ: Kiss László

Ajka: Jánosa – Péter, Subicz, Pákai, Gunther, Páli (Pavlitzky), Manganelli, Hegyi, Szabó L. (Gyûrûsi), Mihalecz, Gaál (Horváth Á.). Vezetõedzõ: Artner Tamás.

A mérkõzés játékvezetõje: Bede Ferenc, míg két segítõje Butkai Zsolt és Kis Zoltán

A mérkõzés:

A mérkõzés ünnepi kezdõrúgással kezdõdik. Az elmúlt napon ünnepelte születésnapját Palotás Csaba. Boldog születésnapit Csabi!

1. perc: Az Ajka együttese kezdte a játékot, zöld mezben a vendégek, míg piros-feketében a PMFC futballozik.

3. perc: Reflektorfény alatt játszanak a mérkõzõ felek, az esõ pedig épp a kezdõ sípszó után eleredt.

6. perc: Nagy Olivér egy biciklicsellel hagyta maga mögött védõjét, majd ballal, mintegy 22 méterrõl lõtt, a labda elsuhant a kapu elõtt.

7. perc: Regedei kísérletezett 28 méterrõl, a bal felsõ mellett zúgott el a bomba.

10. perc: Zamostny lövésébe lépett bele egy védõ.

11. perc: Regedei óriási lövését Jánosa bravúrral a felsõ lécre tolta.

16. perc: a csúszóssá váló gyepen mezõnyjáték folyik, inkább a Pécs közeledik az ellenfél kapuja felé.

18. perc: a védõ Todorovic az ajkai félpálya közepérõl eresztett meg egy lövést, ami néhány lépéssel mellé szállt.

20. perc: a vendégek 16-osán belül Subicz billentette ki Lovrencsicset az egyensúlyából, a kisebb lökésre azonban Bede játékvezetõ továbbot intett.

22. perc: többet támad a Pécsi MFC, amely valamelyest szervezettebben futballozik, a gyakorta elõforduló szép megoldásokat tapssal jutalmazza a mintegy 1200 nézõ.

25. perc: Elállt az esõ, kis szél zavarhatja a játékot.

27. perc: Középrõl, nagyjából 19 méterrõl szánta el magát lövésre Lovrencsics, a középmagas kísérlet 30 centivel a jobb kapufa mellett zúgott el.

29. perc: Lovrencsics tekert középre balról egy szabadrúgást, amit a tar Jánosa kiejtett, Pákai az utolsó pillanatban szabadított fel az érkezõ pécsiek elõl.

31. perc: Törteihez került a ladba, aki ballal lõtt 32 méterrõl, Jánosa azonban nem avatkozott közbe.

33. perc: az ajkai csapat támadásait korán hatástalanítja a pécsi védelem, Dibusz egyelõre nem kényszerült védeni.

35. perc: újra eleredt az esõ, emellett a szél is erõsödni tûnik.

38. perc: Szabó Levente játszotta meg Mihaleczet a pécsi kapu elõterében, õ lõtt, lapos kísérlete mellé suhant. Ezután Mihalecz húzott el a bal oldalon, középre tett labdája Pálihoz jutott, gyenge próbálkozása azonban jócskán mellé szállt.

39. perc: Regedei lövõkedve nem csökken: a pécsi középpályás ezúttal 23-ról tüzelt másfél méterrel a kapu fölé.

42. perc: Dibusz kapus feladata továbbra is a kirúgások elvégzésében merül ki.

44. perc: Zamostny egy testcsellel lefordult Subiczról, majd lõtt, a füvön sikló labdaára Jánosa vetõdött rá.

45. perc: Regedei a középkörbõl indította Nagy Olivért a jobb oldalon, a szélsõ két csel után laposan lõtt, Jánosa ismét védett.

Második félidõ:

46. perc: Miután a pécsi,majd az ajkai gárda is késze állt a folytatásra, Bede Ferenc jelt adott a játékra.

47. perc: a félidei pihenõ alatt nem történt csere.

49. perc: Csere pécsi oldalon: Bozsik helyén Wittrédi folytatja.

50. perc: Egy 19 méteres szabadrúgást Törtei lõtt el, a labda egy méterrel száll a kapu fölé.

51. perc: Gunther hosszan elõreívelt szabadrúgását Gaál csúsztatta a pécsi kapu felé, Dibusz magabiztosan fogta a labdát.

54. perc: Gunther bal oldali beadása után Nagy József tisztázott mintaszerûen az érkezõ Mihalecz elõl.

57. perc: remek iramú találkozót láthat a közönség, az elmúlt percekben kicsit kevesebb helyzettel.

58. perc: Lovrencsics keresztlabdája Nagy O.-t találta meg a bal oldalon, a pécsi 10-es középre emelt, Jánosa lehúzta a labdát Zamostny elõl.

59. perc: Pécsi csere: Zamostny helyére Covic állt be.

60. perc: Wittrédi állt a labda mögött egy szabadrúgásnál, lapos csavarása a bal alsó mellett zúgott el centikkel úgy, hogy Jánosa ujjheggyel még hozzáért.

63. perc: GÓL!!! 1-0 a PMFC javára! Lovrencsics játszotta meg laposan Covicot a vendég 16-os közepén, aki egy fordulás után lõtt, a vendégek portása a mezõnybe ütötte a labdát. Ezután Wittrédi lõtt keményen középrõl 20 méterrõl, a kapus ismét hárított. Folytatva a tûzijátékot, Covic helyzeténél mentett ismét Jánosa. A lövéssorozat végén egy jobb oldalról érkezõ beadásra Törtei mozdult szépen, és a földrõl a kapuba fejelt!

66. perc: GÓL!!! 2-0! Lendületben maradt a Pécs, amely újabb gólt eredményezett! Covic száguldott be a büntetõterületre, lehagyva Pétert középre nyesett, ahol Pákai és Nagy Olivér párharcát a pécsi csatár nyerte és laposan, 3 méterrõl a hálóba helyezett!

68. perc: Subicz lerántása sárga lapot ért. A szabadrúgás elvégzése elõtt érdekes jelentet láthat a publikum: a pálya öntözõberendezése bekapcsolt, tovább áztatva a gyepet. A probléma hamar megoldódott, így Todorovic elvégezte a pontrúgást: 25-rõl fölé lõtt.

72. perc: támadóbb fellépést mutat az Ajka, de helyzetig nem engedi vendégeit a pécsi csapat.

74. perc: Sárga lap Pákai szabálytalan megmozdulásáért. Ezután cserél Artner Tamás: Gaál helyett Horváth Ádám a pályán.

76. perc: A továbbra is szakadó esõben inkább az Ajka térfelén zajlik a játék, a zöld mezesek ritkán tudnak akciót indítani.

79. perc: szépen tartja az eredményt a pécsi csapat.

80. perc: csere a vendégeknél: Szabó Levente helyét Gyûrûsi Róbert veszi át.

83. perc: Pintér szerezte meg sokadik labdáját a középpályán, majd egyedül tört kapura. 20 méternél lövésre szánta el magát, ami után Jánosa tehetetlenül nézte, amint a labda a bal kapufa alján csattan.

85. perc: hiába próbálkozik az Ajka, Regedei és pintér legtöbbször már a félpályánál feltartóztatja a támadókat.

87. perc: Nagy Olivért Stojanovski váltja. A pécsi szélsõt tapssal búcsúztatja a közönség.

89. perc: Covic a szabálytalansága miatt sárga lapot kapott.

90. perc: látványos szögletvariáció után Pintér jutott lövõhelyzetbe, erõs labdája a kapu elõterében zúgott keresztbe.

92. perc: A hosszabbítás perceinek lejártakor Bede Ferenc véget vetett a találkozónak.

A hazai pályán játszó Pécsi MFC együttesét tapssal jutalmazta a közönség. Kiss László fiai teljesen megérdemelt, jó játékkal elért gyõzelemmel szerezte meg a három bajnoki pontot.

Köszönjük a közvetítést figyelemmel kísérõk érdeklõdését!