Hajrájára fordult a Merkantil Bank Liga 2023/2024-es szezonja, hiszen három mérkőzés múlva befejeződnek a másodosztályú küzdelmek.

Következő ellenfelünk a Tiszakécskei LC.

A Tiszakécskei LC 29 ponttal a tabella 16. helyén áll és csak abban az esetben folytathatja jövőre az NB II-es bajnokságot, ha az ellenfelek eredményei kedvezően alakulnak, valaminta hátralévő három mérkőzésen győztesen hagyja el a pályát.

Az előző bajnoki szezonban a Tiszakécskei LC a tabella 11. helyén végzett Klausz László vezetőedző irányításával. A bajnokság végével a vezetőedző szerződése lejárt, a klub vezetősége a szakember szerződését nem hosszabbította meg. A teljes szakmai stáb távozott a Tiszakécskei LC-től.  A klub Vas Lászlót nevezte ki vezetőedzőnek. A bajnokság 14. fordulójáig vezetett az új vezetőedző a csapatot, majd a 15. fordulótól újabb edzőváltás következett a klub életében. Toldi Gábor érkezett megbízott szakvezetőként, aki a téli szünetig irányította a tiszakécskei csapatot, ezt követően Kis Károlyt nevezték ki a Tiszakécskei LC vezetőedzőjének.

Kis Károly irányításával a csapat az őszi bajnoki szezont a 15. helyen zárta. A bajnokság folytatásában a csapat visszaesett a 17. helyre, így újabb edzőváltást jelentett be a klub, Kis Károly helyére Balogh Pál érkezett.

Hat fordulót követően a Balogh Pál csapata három mérkőzésen aratott sikert, egy mérkőzés zárult döntetlennel és két mérkőzésen szenvedtek vereséget.

A következő bajnoki mérkőzésünk 2024. május 12-én vasárnap 17 órától kezdődik az ALCUFER Stadionban.

Csaptunk a bajnokság 15. fordulójában – 2023. november 12. – utazott a Tiszakécskei LC csapatához.

Toldi Gábor vezetőedző a novemberi mérkőzésen az alábbi tizenegy játékost küldte a pályára: Kiss Á., Balázs B., Fodor F., Viczián, Grünvald, Szekér, Erdei C., Szőr, Kocsis D., Cipf és Zamostny.

Tamási Zsolt, pedig Hársfalvi, Polgár, Hudák, Csörgő, Jova, Kovács M., Kovács D., Soltész, Madarász, Medgyes és Adamcsekkel kezdte meg a mérkőzést.

A mérkőzés 36. percében Medgyes lépett ki jó ütemben a bal oldalon, majd a kimozduló Kiss mellett a kapu jobb oldalába lőtt, így megszerezte a Gyirmót FC Győr a vezetést.

A második féliben számos lehetőség adódott csaptunk előtt. Az 51.percben Adamcsek és Soltész kettő-egyben vezethette fel a labdát a visszazáró Fodorra, ami után utóbbi két védőt kicselezve került helyzete, lövése után a labda a kapu fölé szállt. Ezt követően az 58.percben Medgyes remek labdát tálalt a bal oldalon felfutó Jova elé, aki élesen középre adott, a berobban Adamcsek perdítése után azonban a labda a védőkről lecsorgott.
A hármas sípszót követően Tiszakécskei LC – Gyirmót FC Győr 0-1 végeredménnyel zárult.

Teljes mérkőzés

Összefoglaló

A két vezetőedző így értékelte a látottakat:

Toldi Gábor:Az első félidő részünkről passzív játéka rányomta bélyegét a mérkőzés eredményének végkimenetelére. Utána hiába tettünk meg minden tőlünk telhetőt annak érdekében, hogy egyenlítsünk, kozmetikázzunk az eredményen, az említettek megbosszulták magukat. A mi gólunkhoz a tiszta fej hiányzott, hiszen többször pattogott a labda a vendégek kapujának előterében, a befejezések nem sikerültek.”

Tamási Zsolt:Tisztában voltunk vele, hogy csalóka a tabella, hiszen a nyári erősítéseknek is köszönhetően Tiszakécskén jó keretet sikerült összehozni, de az eredmény nem úgy alakul, ahogyan szeretnék. Nehéz mérkőzésre számítottunk, és ez be is igazolódott. Az első félidőben jól játszottunk, szép gólt szereztünk, de ismét hiányérzetem van a kimaradt helyzetek miatt. Stabilizáltuk a csapatot a második félidőben és nagy küzdelemmel, jó mentalitással hoztuk le a meccset, amivel elértük kitűzött célunkat, a három pont megszerzését.”