Hartyáni Gábor jó eredménnyel debütált NB II-es csapatunk kispadján.

Nem várt könnyû találkozó sem a Vidi II-re sem Hartyáni Gáborra, aki a szombat délutáni mérkõzésen debütált a Videoton NB II-es csapatának kispadján vezetõedzõként. Néhány hete felkészülési mérkõzésen 3-1-es vereséget szenvedett csapatunk az Ajka otthonában, ráadásul a Veszprém megyei csapat az elõzõ szezonban az elõkelõ negyedik helyen zárta a bajnokságot.

Egyáltalán nem látszott a Vidi II játékán, hogy néhány nappal korábban egy nem várt edzõcserén esett át a csapat. Ponczók már az 5. percben megszerezhette volna a vezetést, 10 méterrõl leadott lövését lábbal védte a hazaiak kapusa. Két perccel késõbb már a hálóban táncolt a labda, Olasz 7 méterrõl lõtt gólt. A mérkõzés 14. percében Szolnoki 24 méterrõl kínálta meg egy életerõs lökettel a hazaiak kapusát, Jánosa azonban résen volt. A 17. percben azonban már a rutinos hazai hálóõr is tehetetlennek bizonyult, Soós elegáns mozdulattal juttatta a labdát a hazai kapuba. 5 perccel késõbb Olasz újabb gólt szerezhetett volna, 18 méterrõl próbálta átemelni a labdát a kapujából rossz ütemben kimozduló Jánosa fölött – ez sikerült is – azonban a labda centikkel a kapu fölé szállt. A 37. percben egy hazai szögletet követõen Subicz az ötös sarkáról fejelt a felsõ lécre, onnan a labda a gólvonal mögé pattant. Az elsõ félidõ Olasz hatalmas kapufájával zárult, megérdemelten vezetett a Vidi II a félidõben.

A szünetben mindkét csapat cserélt, és ebbõl a hazaiak jöttek ki jobban, ugyanis a csereként beállt Gaál a második félidõ második percében kiegyenlítette a mérkõzés állását. Az egyenlítést követõen egyre többet veszélyeztetett a hazai csapat, több alkalommal is csak Somodi bravúrjainak köszönhetõen nem szerzett gólt az FC Ajka.
A 93. percben Máté megszerezhette volna a gyõztes gólt, azonban 15 méterrõl leadott lövését óriási bravúrral védte Jánosa. A játék képe alapján igazságos döntetlen született és nagyon értékes pontot hozott el a Vidi II Ajkáról.

Hartyáni Gábor:
A mérkõzés elõtt kiegyeztem volna a döntetlennel, azonban most a lefújás után van egy kis hiányérzetem. 2-0 után több helyzetünk is volt, ezeket ki kellett volna használnunk. Miután az Ajka kiegyenlített, õk alakítottak ki több helyzetet, azonban az utolsó 10 percben ismét mi domináltunk és erõnlétünket dicséri, hogy még a 93. percben is volt gólhelyzetünk. Mindent figyelembe véve nagyon értékes pontot szereztünk. A mérkõzésen Olasz és Somodi nyújtott a csapatomból az átlagnál jobb teljesítményt.