2024.03.21. 11:00 | Felkészülési mérkőzés | Székesfehérvári Sóstói Stadion

Játékvezetők: Kovács J. Zoltán (Becséri Gergely, Rózsa Dávid)

Fehérvár FC: Veszelinov – Bese, Fiola, Spandler, Gergényi, Simut, Stefanelli, Sigér, Csongvai, Karamoko, Tóth T. I Vezetőedző: Bartosz Grzelak

Gyirmót FC Győr: Rusák – Polgár, Szegi, Hajdú, Jova – Kovács M., Szőke, Kovács D. – Kicsun, Adamcsek, Medgyes I Vezetőedző: Tamási Zsolt

1′ Kezdetét vette az első félidő.
2′ Egy gyorsan elvégzett szabadrúgást követően Tóth T. lépett ki védőink között, majd a bal alsó sarokba gurított. 1-0.
13′ Kicsun próbálkozott lövéssel, de Veszelinov lövését magabiztosan hárította.
17′ Kovács M. passzolt Medgyes elé, aki tisztára cselezte magát, majd jobb lábas lövését Veszelinov blokkolta.
25′ Jova bal oldali beadását követően Polgár kapáslövése pattant meg egy hazai védőn, így a labda a kapust becsapva a jobb alsó sarokba vágódott. 1-1.
29′ Kicsun játszotta magát tisztára a jobb oldalon, majd lőtt 20 m-ről, de a hazaiak kapusa hárítani tudott.
33′ Stefanelli lőtt 20 m-ről, de a labda léc fölé szállt.
45′ Félidő: 1-1.
46′ Elkezdődött a második félidő.
47′ Katona próbálkozott lövéssel, de védőink blokkolták a lövését.
52′ Medgyes lövését követően a Veszelinovról kipattanó labdát fejelte Adamcsek az üres kapuba. 1-2.
60′ Kettős csere a hazai csapatnál: Fiola és Sigér helyett Berki M. és Larsen folytatja a mérkőzést.
65′ Kettős csere csapatunknál is: Szegi és Hajdú helyett Hudák és Csörgő lépett pályára.
69′ Kovács M. helyett Madarász a pályán.
75′ Medgyes és Adamcsek helyett Erdei és Molnár J. folytatja a mérkőzést.
78′ Hazai csere: Bese B. helyett Cserkuti-Németh a pályán.
81′ Madarász bal oldali szögletét Hudák fejelte kapura, de Veszelinov hárítani tudott.
90′ Mérkőzés vége: 1-2.

Bartosz Grzelak: Mindig hasznosak a felkészülési mérkőzések. Egyrészt tudunk taktikai dolgokat gyakorolni, másrészt minden játékos, köztük a fiatalok is, mint például ma Lakatos Kristóf, megkapják a lehetőséget, hogy bizonyítsanak a pályán. Mindig nyerni szeretnénk, de a mai meccsre nem készültünk külön, hanem arra készülünk, hogy erősek legyünk a bajnokság hátralevő részében. Edzésnek jó volt a mai mérkőzés, az eredményt illetően, természetesen nyerni szerettünk volna. Most két szabadnap következik a játékosok számára – ritkán van ilyenre lehetőség, de vasárnap kezdjük a felkészülést a Puskás Akadémia elleni bajnokira, és reméljük, ez a két nap feltöltődés is segít majd abban, hogy nagy energiákkal vessük bele magunkat az edzésekbe.

Tamási Zsolt: Nagyon hasznos mérkőzést játszottunk a Fehérvár FC csapatával. Azt gondolom, amit elterveztünk, az miden szempontból működött a mai mérkőzésen. Örülök, hogy a csapat egységes, jó játékot tudott produkálni.