Játékvezető: Muhari Gergő (Volentics Erik János, Kovács Levente Richárd)

Gyirmót: Kocsis – Lányi B. (Somogyi Á. 90), Lázár P., Hajdú (Tóth D. 61), Helembai – Szőke, Mayer J. (Szabó K. 84) – Ominger (Süveges 84), Bagó (Szűcs P. 84), Kicsun – Erdei M.

Vezetőedző: Ördög József

Balatonfüred: Erdélyi Á. – Mayer G. (Gosztonyi 58), Lasz, Pécseli, Imre I. – Szalai P., Nagy B. (Tóth G. 58), Nagy R., Bartha (Horváth Á. 58)– Török M. (Vér 65), Major Sz.

Vezetőedző: Borgulya István

Gólszerző: Bagó (1-0) az 1., Erdei M. (2-0) az 5., Szalai P. (2-1) a 16., Major Sz. (2-2) a 26., Erdei (3-2) a 30., Bagó (4-2) a 42., Erdei M. (5-2) az 55., Kicsun (6-2) az 58., Erdei M. (7-2) a 75., Szalai P. (7-3) a 76., (Major Sz. (7-4) a 83. percben

Fontos meccsen fogadta a sárga-kékek második csapata a tabellán kettő ponttal mögötte álló Balaton-partiak gárdáját, aminek megfelelően a megerősített keret meg is fogadta szakvezetőjük, Ördög József előzetesen kért az irányú intelmét és elvárását, miszerint a visszajátszókkal felállva a játékon és az eredményen is meg látszódnia mindennek. Már az első percben gólnak örülhettek a hazaiak, ugyanis egy látványos bal oldali Kicsun-Bagó összjáték után utóbbi 10 méterről jobbal a kapu jobb oldalába lőtt (1-0), majd kis idő múlva az előző gólszerző Erdeinek adott jó labdát, aki 13 méterről lőtt a kapu jobb oldalába (2-0), így villámrajtot véve hidegzuhanyt nyitottak a vendégekre. Azt gondolhattuk ekkor, hogy ez a tempó megbéníthatja a vendégek játékát, de tévedtünk, hiszen bő negyedóra elteltével Szalai P. szép cselekkel tört előre a jobb oldalon, majd 13 méterről jobbal kitűnően lőtte ki a jobb alsó sarkot (2-1), amivel vissza is jött csapata a meccsbe. Mi több, újabb tíz perc elteltével Szőke elpasszolt labdájával Major Sz. előtt adódott lehetőség, aki ezzel élve 17 méterről jobbal a kapu jobb oldalába lőve egyenlített (2-2). Szerencsére azonban erre is hamar jött a válasz, ugyanis félórai játék után Ominger G. pontosan játszott vissza az alapvonal közeléből a jobb oldalon, az érkező Erdei M. pedig 4 méterről jobbal a kapu bal oldalába helyezett (3-2), így ismét a hazaiak vezethettek. A játékrész zárásaként Bagó duplázta meg az előnyt, amikor szép cselek után 8 méterről ballal a jobb alsó sarokba lőtt (4-2).

Szünet után továbbra is lendületben maradt a Gyirmót, aminek eredményeként tovább növelte vezetését, amikor Bagó mesteri labdát tálalt a középen kilépő Erdei M. elé, ő pedig 14 méterről a kivetődő Erdélyi Á. lábai között a kapu közepébe helyeezett (5-2), majd Kicsun bal oldali egyéni akcióból lőtt a kapu bal oldalába 6-2). Az utolsó negyedóra kezdetén a végig agilisan futballozó Kicsun szép cselek után pontosan ívelt a bal oldalról, a hosszú saroknál érkező Erdei elé, ő pedig 4 méterről a kapu bal oldalába helyezett (7-2). Meglepetésre azonban a találkozó utolsó percei ismét a vendégekről szóltak, amikor Lázár P. hibája után Szalai P. középről 15 méterről a kapu bal oldalába lőtt (7-3), majd Major Sz. volt eredményes, amikor a kimozduló Kocsis mellett lőtt a kapu bal oldalába (7-4).

Alaposan ráijesztett vendégére a hazai gárda, amikor néhány perc alatt kettőgólos előnyre tett szert, de tartását bizonyítva félóra elteltével ezt a vendégek el tudták tüntetni. Ezután sokáig az történt a pályán, amit a gyirmótiak elképzeltek, s amit meg is tudtak valósítani, ami meggyőző, öt gólt magában foglaló időszakot eredményezett. Meglepetésre azonban a találkozó végén még erőre kapott a Balaton-parti együttes, s ezt kettő góllal nyomatékosította, de többre már nem volt ideje. A mindvégig lendületesebben, ötletesebben játszó gyirmóti gárda ötletes támadásokkal és szép gólokkal szórakoztatta szimpatizánsait, s végül egy viharos széltől nehezített gólzáporos mérkőzésen tartotta itthon a bajnoki pontokat.

Ördög József: A kezdő sípszó előtt azt kértem labdarúgóinktól, hogy a játékban és az eredményben is tükröződjön vissza a minőségbeli különbség. A rúgott gólok alapján ez meg is volt, ezért gratulálok a srácoknak.

Borgulya István: Megpróbáltunk bravúrt elérni az NBII-es kerettel felálló hazaiakkal szemben, de sajnos ez nem sikerült. Pozitív, hogy tudtunk nekik négy gólt rúgni, de sajnos sokat kaptunk. Jó tanulópénz volt játékosainknak, de ma a sárga-kékek más szintet képviseltek. Van hova fejlődnünk.