Játékvezető: Kreitl Tamás (Molnár István, Nagy Barnabás)

Gyirmót II: Kecskés – Somogyi(Horváth M. 89), Major M., Tóth D. (Barta 89) Rozs (Gönye 83) – Lázár P.(Farkas B. 76), SzőkeOminger B., Bagó, Szűcs P. (Németh N. 89) – Halácsi

Vezetőedző: Ördög József

Kelen: Czerula – Szabó N., Egyed, Bedővári, Juhász B. – Szabó D. (Kulánda 75), Tajti (Závodni 75) – Szabó G. (Borisza 83), Vörös D. (Vass B. sz), Bach (Varga D. 64) – Remili

Vezetőedző: Simon Ákos

Gólszerző: Halácsi (1-0) a 2., Szabó G. (1-1) a 9., Lázár P. (2-1) a 45., Bagó B. (3-1) a 61., Halácsi (4-1) a 71., Halácsi 5-1) a 90. percben

Soha rosszabb kezdést! – sóhajtottak örömükben a hazai szimpatizánsok, ugyanis már a 2. percben előnybe került csapatuk, amikor Ominger Bence adott mesteri passzt a jobb oldalon kilépő Halácsi Mirkó elé, aki a kimozduló Czerula Dávid mellett a kapu közepébe lőtt (1-0). Sajnos azonban nem tartott sokáig az előny, ugyanis szűk tíz perc elteltével a rutinos RemiliMohamed mitűnő labdával hozta helyzetbe a jobb oldalon felfutó Szabó Gábort, aki 14 méterről, jobbal a jobb alsó sarokba lőtt (1-1). Szerencsére azonban az egyenlítés után fokozatosan került fölénybe a sárga-kék gárda, ami helyzetekkel is párosult. Ezek egyikénél a játékrész hosszabbításának pillanataiban Bagó Bálint jobb oldali passza után a szintén sok csatát megélt, s középen érkező Lázár Patrik 12 méterről, droppból a kapu bal oldalába lőtt (2-1).

Több kisebb helyzet vezette fel a második félidőt, majd egyórai játék után tovább növelte előnyét a Gyirmót, amikor Kecskés Barnabás gyors reakciója után remek ütemű kidobással indította támadásba társait, amit követően Bagó Bálint léphetett ki a lesre játszó védők mögül középen, majd kapura törése után 17 méterről a kimozduló Czerula mellett a kapu jobb oldalába lőtt (3-1). Látványosan elfáradt ekkor már a vendég együttes, erejét csak a védekezésre tartogatta, támadójátéka nagyon visszaesett, amit kihasználva a hazaiak fokozatosan kerültek nyomasztó fölénybe, s helyzeteikből további gólokat tudtak szerezni. Ezek egyikénél az agilis, nagy kedvvel játszó, Szűcs Patrik remek labdával indította a baloldalon felfutó Halácsit, ő pedig 12 méterről a jobb alsó sarokba lőtt (4-1). A találkozó záró pillanataiban is volt ok a hazai örömre, amikor ismét Halácsi Mirkó volt eredményes, megszerezve ezzel harmadik találatát, amivel keretbe foglalta a gól gazdag mérkőzést (5-1).

Villámrajtot vett a Gyirmót, amikor Halácsi Mirkó az első támadás végén megszerezte az előnyt, amire még volt válasza a vendégeknek, de ahogyan peregtek a percek, úgy esett vissza a zöld-fehérek játéka, míg az „Ördög-fiókák” nagy kedvvel futballozva fokozták fölényüket és látványos támadásokat vezetve szerezték újabb góljaikat, amin belül támadójuk háromszor is eredményes volt, s találataival keretbe foglalta a győzelmet.

Ördög József: Végig hittek játékosaim benne, hogy megnyerhetjük a mérkőzést, szép gólokat szereztünk, maximálisan kiszolgáltuk közönségünket. Előnyünk tudatában sem álltak vissza játékosaink

Simon Ákos: A korai kapott gólunk ellenére jól kezdtük a mérkőzést, amibe az egyenlítéssel vissza tudtunk jönni. Később a védekezésünk hagyott kívánnivalót maga után, játékunk teljesen szétesett.