Ismét Balmazújvároson zárult az NB II soros hét végi fordulója, ahol ezúttal a Vasas vendégszerepelt. Az élvonalba visszavágyó angyalföldi csapat ennek megfelelõen kezdte a bajnokságot, és eddigi hibátlan sorozatát szerette volna folytatni, míg a hajdúsági gárda abban bízott, hogy hazai pályán megszerzi elsõ gyõzelmét, s elmozdul a tabella utolsó helyérõl.

Az elsõ játékrész teljes mértékben a Vasasé volt: a hazaiak képtelenek voltak Ferenczit semlegesíteni, aki kétszer is mattolta Szalmát, közben pedig Remili is betalált, és a vendégek így megnyugtató elõnyre tettek szert az elsõ félidõben. A második játékrészre az emberhátrányban játszó hazaiak játéka nagymértékben feljavult, és tíz perc alatt két gólt is szerezve visszajöttek a mérkõzésbe, úgy játszottak, ahogy az elsõ perctõl kezdve elvárta a hazai közönség.
A Vasas a biztos vezetés tudatában kiengedett, és kis híján meg is bûnhõdött ezért, de negyedik góljával bebiztosította a sikert – nem hiába vélekedett úgy Szanyó Károly, a Vasas szakvezetõje, hogy csapata magának tette nehézzé a mérkõzést.

LABDARÚGÓ NB II

3. FORDULÓ

BALMAZÚJVÁROS–VASAS 2–4 (0–3)

Balmazújváros, 1000 nézõ. V: Lovas

BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Vachtler, Bakos, Papp F., Németh Á. – Batizi Pócsi, Kónya – Demjén, Kiss L. (Kállai, 73.), Virágh A. (Angyal, 81.) – Belényesi (Sigér, a szünetben)

VASAS: Németh G. – Görgényi, Grúz, Tamás, Hajdú (Polényi, 72.)– Berecz, Vida – Nagy D. (Menyhárt, 76.), Ádám, Remili (Takács K., 82.) – Ferenczi

GÓLSZERZÕ: Ferenczi (0–1) a 16., Remili (0–2) a 23., Ferenczi (0–3) a 33., Batizi Pócsi (1–3) a 47., Virágh A. (2–3) az 53., Ádám (2–4) a 62. percben

KIÁLLÍTVA: Demjén (második sárga lap után) a 38., Takács K. (felrúgta Németh Ádámot) és Vachtler (második sárga lap után) mindkettõ a 90. percben

MESTERMÉRLEG

Szabó János: – Túl nagy elõnyt adtunk a Vasasnak az elsõ félidõben, de le a kalappal a srácok elõtt a folytatásban, ha így játszunk a közeljövõben, akkor idõ kérdése elsõ gyõzelmünk.

Szanyó Károly: – Egy megnyert mérkõzést tettünk magunknak nehézzé, gratulálok az ellenfélnek, mert emberhátrányban sikerült majdnem egyenlítenie, nagyon kellett a második félidõben a gól, a gyõzelem érdekében.