A labdarúgó NB II 25. fordulójában a feljutásért küzdõ Dunaújváros hazai pályán 1–0-ra legyõzte a Kisvárdát, míg nagy riválisa, a Siófok csak döntetlent ért el Békéscsabán, így az újvárosiak egyre közelebb vannak a feljutáshoz. A Sopron az elmúlt heti 3–3-as döntetlen után ismét hatgólos remit játszott, míg a Tatabánya és a Kozármisleny egymás elleni döntetlenje azt jelenti, hogy egyre biztosabb, mindkét csapata készülhet a harmadosztályra. A Vasas Mohamed Remili vezérletével 3–1-re legyõzte a Szolnokot. Tegnap a Nyíregyháza 2–2-re végzett a Gyirmóttal, ezzel eldõlt, a hétvégén még nem juthat fel.

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ

DUNAÚJVÁROS PASE–KISVÁRDA MASTER GOOD 1–0 (0–0)
Dunaújváros, 850 nézõ. Vezette: Botló Béla (Kis Zoltán, Iványi István)
DUNAÚJVÁROS: Dániel – Villám, Farkas V., Kocsis G., Csehi T. – Lázár Zs., Petneházi – Thiago (Perovics, 70.), Böõr (Jakab D., 83.), Godslove (Urbán G., 93.) – Urbin
KISVÁRDA: Nacsa – Kornutjak, Hegedûs T., Mboussi, Bognár Zs. – Üveges (Brankovics, 65.), Venczel (Irhás, 77.), Nagy B., Fodor A. – Farkas M., Popovics (Pavlov, 59.)
Gólszerzõ: Böõr (11-esbõl, 1–0) a 49. percben
MESTERMÉRLEG
DOBOS BARNA
, a Dunaújváros vezetõedzõje: – Nagyon örülünk az újabb három pontnak, hatalmas gratuláció jár mindenkinek a klubon belül azért, hogy ilyen pozícióban vagyunk. A bajnokság elején senki sem gondolta volna ezt rajtunk kívül. Erõn felül teljesítünk, ezúttal is sokat tettünk a sikerért.
RÉVÉSZ ATTILA, a Kisvárda szakmai igazgatója: – A dunaújvárosiak az elsõ félidõben is többet tettek a gyõzelemért, de helyzeteik ellenére nem éreztem játékukban a gólt. Bíztam benne, hogy a szünet után csapatom fizikai erejét, gyorsaságát kihasználva képes lesz váltani, ezt azonban egy egyéni hiba keresztülhúzta. A gólt követõen nyílt volt a játék, amiért dicséretet érdemel csapatom, ezt a játékot a közönség is élvezhette.

BÉKÉSCSABA 1912 ELÕRE SE–SIÓFOK 2–2 (2–1)
Békéscsaba, 400 nézõ. Vezette: Oláh Gábor (Butkai Zsolt, Pápai Zoltán)
BÉKÉSCSABA: Póser – Vozár, Balog Zs., Koszó, Király P. – Károly (Leucuta, a szünetben), Gajdos, Bagi, Tölgyesi – Pantovics (Pozsár, 85.), Prasler (Mosquera, 79.)
SIÓFOK: Tajti N. – Pécseli, Tímár, Papp Sz., Novák – Futó, Fülöp N. (Peszmeg, 78.) – Nagy D., Bogáti (Dajic, 60.), Pál A. (Papp M., 35.) – Horváth P.
Gólszerzõ: Prasler (1–0) a 7., Pantovics (2–0) a 9., Horváth P. (2–1) a 38., Papp Sz. (2–2) a 80. percben
KOMJÁTI ANDRÁS
, a Békéscsaba vezetõedzõje: – Olyan mérkõzésen veszítettünk két pontot, amely már a kezünkben volt. Sajnos, a kétgólos elõny minket zavart meg. De még kettõ egynél is illene berúgni a helyzeteket. Ugyanakkor az ellenfélnek felkínáltuk a lehetõséget, amit ki is használt.
HORVÁTH KÁROLY
, a Siófok vezetõedzõje: – Kettõ nulla után kezdtünk el úgy játszani, ahogy kellene egy magasabb osztályba vágyó csapatnak. Érthetetlen számomra az elsõ tíz perc, az ebben az idõszakban nyújtott teljesítménnyel egyetlen játékos sem tud elszámolni.

VASAS–SZOLNOKI MÁV-STADLER RAIL 3–1 (1–0)
Illovszky-stadion, 800 nézõ. Vezette: Kiss Norbert (Takács Gábor, Szalai Dániel)
VASAS: Hermány – Cseke, Görgényi, Tamás L., Horváth L. (Kiss R., 67.) – Berecz, Gál M., Nagy T. (Menyhárt, 84.) – Ádám M. (Vida, 64.), Ferenczi I., Remili
SZOLNOK: Pokorni – Vári, Racskó, Papucsek (Antal G., 71.), Fritz – Zvara (Hamar Á., 71.), Mile, Lengyel B. – Zsótér, Rokszin, Zsolnai (B. Tóth, a szünetben)
Gólszerzõ: Remili (1–0) az 5., Ferenczi I. (2–0) a 47., Remili (3–0) a 76., Lengyel B. (3–1) a 90. percben
SZANYÓ KÁROLY
, a Vasas vezetõedzõje: – Úgy indult a mérkõzés, ahogy elterveztük, de nem úgy folytatódott. A Szolnok egy–nulla után többször is beszorított bennünket, de nem tudott egyenlíteni. A második félidõt góllal kezdtük, s ez el is döntötte a bajnokit. Szerencsénkre kényszer szülte védelmünk jól oldotta meg feladatát.
KIS KÁROLY, a Szolnoki MÁV vezetõedzõje: – Nem tudtuk folytatni jó sorozatunkat, mert a mérkõzés elején hátrányba kerültünk, s bár ezt követõen voltak helyzeteink, az egyenlítés nem sikerült. A szünet utáni figyelmetlenségünk, és a gyors gól döntõnek bizonyult.

ZALAEGERSZEG–BALMAZÚJVÁROS 2–2 (2–2)
Zalaegerszeg, ZTE-Aréna, 1740 nézõ. Vezette: Berger József (Szvetnyik Bence, Kiss Balázs)
ZTE: Vlaszák – Preklet, Bogunovics, Kovács G., Hajdú N. – Sluka, Holdampf – Babati, Grbics (Simonfalvi, 88.), Frizoni (Tóth L., 60.) – Vittman (Kocsis A., 67.)
BALMAZÚJVÁROS: Szalma – Bokros, Papp F., Forgács (Privigyei, a szünetben), Németh Á. (Oláh G., 77.) – Müller, Kónya –Vachtler (Vólent, 64.), Demjén, Szõllõsi F. – Belényesi
Gólszerzõ: Vittman (1–0) a 19., Vittman (2–0) a 27., Demjén (2–1) a 39., Müller (2–2) a 44. percben
Kiállítva: Sluka (második sárga lap után) a 81., Kocsis A. (Papp Ferenc megrúgásáért) a 85. percben
LENDVAI MIKLÓS
, a Zalaegerszeg vezetõedzõje: – Az elsõ félidõben eldönthettük volna a mérkõzést. Egyszerûen nem tudunk kilábalni a döntetlenes sorozatból, és ezért szomorú vagyok. Annak viszont örülök, hogy Vittman Ádám már több mint egy félidõt játszott, gólokat rúgott, és bár nem akartam pályára küldeni Simonfalvi Gábort, de õ is vállalta a játékot.
PAJKOS JÁNOS, a Balmazújváros vezetõedzõje: – Fordulatokban gazdag mérkõzés volt. Mindjárt az elején egy szöglet után három gólhelyzetünk is volt, mégsem találtunk be. Nem úgy a ZTE, amely gyorsan kétgólos elõnyre tett szert. Késõbb egyenlítettünk, a kiállításokat követõen pedig nem játszottunk elég okosan.

CEGLÉDI VSE–SVSE-GYSEV 3–3 (1–1)
Cegléd, 300 nézõ. Vezette: Karakó Ferenc (Demeter János, Kulcsár Judit)
CEGLÉD: Miski – Robson, Makrai, Farkas I., Pesti D. – Kenderes (Tisza K., a szünetben), Koncz – Markó (Medgyesi, 88.), Koós, Szabó D. (Lipusz, 70.) – Kormos
SOPRON: Halasi – Fazekas G., Baranyai N., Horváth A., Katona M. – Varga G. (Szabó Zs., 75.) – Faggyas (Heffler N., 59.), Erdélyi, Deme, Szabó L. (Tóth M., a szünetben) – Gaál B.
Gólszerzõ: Deme (11-esbõl, 0–1) a 3., Szabó D. (1–1) a 37., Gaál B. (1–2) az 53., Szabó D. (2–2) a 64., Kormos (3–2) a 68., Baranyai N. (3–3) a 87. percben
SZABÓ ISTVÁN
, a Cegléd vezetõedzõje: – Érdekes mérkõzést játszottunk, amelyet meg kellett volna nyernünk. Kreatívan, ötletesen játszottunk, de ahhoz, hogy eredményesebbek legyünk, a koncentrációnak a játékidõ végéig ki kell tartania. Most ennek hiánya miatt vesztettünk két pontot.
SUPKA ATTILA, a Sopron szakmai igazgatója: – Mind a két csapatnak létfontosságú volt a pontszerzés. Idegenben három gólt szereztünk, amellyel gyõzni kellene. Sajnos két kapott gólnál is nagyot hibáztunk. A hajrában egyenlítettünk, így a bennmaradásért vívott küzdelemben megõriztük elõnyünket a Cegléddel szemben.

TATABÁNYA FC–KOZÁRMISLENY 0–0
Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 800 nézõ. Vezette: Berke Balázs (Aradi József, Mohos Milán)
TATABÁNYA: Farkasdi – Almási, Ludánszki I. (Besztercei, 80.), Kovács I., Zámbó – Bozsik J. (Czanik, 65.), Bakos Sz., Kis Sz. (Weitner, 72.) – Szabó R., Batizi Pócsi, Móri
KOZÁRMISLENY: Holczer – Kiss M., Fellai, Petrók, Vattai – Kovács T., Szabó B. (Vituska, 74.) – Oláh L., Cziráki (Schneider, 62.), Fitos – Tóth D.
BOZSIK PÉTER
, a Tatabánya vezetõedzõje: – Ez az a semmit sem érõ mérkõzés, amikor emelt fõvel lehet lejönni a pályáról. Az elsõ perctõl az utolsóig küzdöttünk, harcoltunk, jól is játszottunk. Számtalan gólhelyzetet dolgoztunk ki, de sajnos el is hibáztunk, a legnagyobbat azonban nem mi vétettük ezen a mérkõzésen…
EDUARDO ALMEIDA, a Kozármisleny vezetõedzõje: – Az eredmény a két alsóházi csapat számára nem jó, bár mindkét csapat gyõzelemre játszott. Voltak helyzetek, amelyekbõl mindkét együttes gólt érdemelt volna, végül is az eredmény igazságos.

FC AJKA–SZTK-ERIMA 0–0
Ajka, 300
nézõ. Vezette: Pintér Csaba (Huszár Balázs, Makkosné Petz Brigitta)
AJKA: Jánosa – Köles, Fodor M., Pápai, Gunther – Horváth A., Hanzl (Mihalecz P., 58.), Lattenstein (Skriba, 58.), Sipos N. – Sowunmi, Major N.
SZTK: Sánta A. – I. Jakovljevic, Balogh M., Kornis, Deutsch – Barna, Vágó L. – Kvekveskiri (Pollák, 89.), Takács T. (Sipos B., 81.), Khous – Kollega (Majoros, 68.)
JÁKLI PÉTER
, az Ajka vezetõedzõje: – Jó iramú mérkõzésen az elsõ félidõben eldönthettük volna a mérkõzést, de sajnos Major Norbert kihagyta a meccs legnagyobb helyzetét. A második félidõben egyik csapat sem alakított ki komoly helyzetet, gyûrte egymást a két gárda, így a döntetlen igazságos.
PRISZTAI VIKTOR, a Szigetszentmiklós vezetõedzõje: – A második félidõ elsõ húsz percében megnyerhettük volna a mérkõzést, mert sikerült fölénybe kerülnünk. Minden pontra szükségünk van, ezért ennek az egynek is örülünk, mert bár háromért utaztunk Ajkára, a kemény ellenféllel szemben elégedettek lehetünk.

(forrás: nso.hu)