Az Érdi VSE csapata, jelenleg a bajnokság második helyénáll, de ugyanúgy 32 pontja van, mint a listavezetõ Kaposvári Rákóczi FCgárdájának. Ezzel a két csapattal pedig, csak az FC Ajka tudja tartani alépést, amely most a harmadik helyen áll és 31 pontja van. Az igaz, hogy mégmessze van a bajnokság vége, de egyelõre úgy tûnik, hogy ez a három csapatkiemelkedik a mezõnybõl. A Gyirmót FC Gyõr, az elsõ fordulóban fogadta az ÉrdiVSE csapatát és azon a mérkõzésen vendég gyõzelem született.

NB III. Nyugati Csoport 1. forduló

Gyirmót, 2017 augusztus 13.vasárnap 15.30 óra

Gyirmót FC Gyõr II. – Érdi VSE    1 – 2 (1 – 1)

Gólszerzõk: Máté János 20. perc /Melczer Vilmos 26. perc, Koós Gábor 55. perc

Gyirmót FC Gyõr II:

Rusák – Nagy B., Lengyel, Tiba,Papp R. (Horváth D. 82. perc) – Kovács – Galavics, Csongrádi (Tóth L. 64. perc)– Dávid (Kovács Zs. P. 59. perc), Stieber, Farkas Z. – Máté

Vezetõedzõ: Nagy László

Érdi VSE:

Borek – Kárász (Ország 67. perc),Bozsóki, Csiszár, Németh G. V. – Koós, Kónya (Pallagi 58. perc), Pál, Melczer –Balázsovics (Pintér N. 56. perc), Kelemen

Vezetõedzõ: Limperger Zsolt

1.   Gyirmót FC Gyõr II. – Érdi VSE               1 – 2    Melczer, Koós

2.   Érdi VSE – Pénzügyõr SE                        5 – 0    Kelemen 2, Melczer 2, Tárkányi

3.   FC Ajka – Érdi VSE                                   1 – 2    Pál, Németh G.V.

4.   Érdi VSE – III. Kerületi TVE                      2 – 2    Melczer, Balázsovics

5.   Kaposvári Rákóczi FC – Érdi                  1 – 2    Szabó A. ömgól, Koós

6.   Érdi VSE – Csepel FC                              1 – 1    Melczer

7.   Andráshida SC – Érdi V                           1 – 1    Pál

8.   Érdi VSE – THSE Szabadkikötõ               4 – 0    Melczer 2, Csiszár, Koós

Érd, 2017 november 19. vasárnap13.00 óra

Érdi VSE – Videoton FC II.    1 – 0 (0 – 0)

Gólszerzõk: Balázsovics Máté 56.perc

Érdi VSE:

Kertész – Kárász, Bozsóki, Csiszár,Németh G. V. – Koós, Kónya, Pallagi (Pintér N. 36. perc), Melczer (Hegedûs 76.perc) – Balázsovics (Ország 88. perc), Kelemen

2. Érdi VSE        15 mérkõzés           9          5          1          30 – 12            32 pont

Látható, hogy az Érdi VSE csapata az elsõ és a tizenötödikfordulóban is szinte azonos összeállításban játszott, ez az álladóság pedignagy erénye az Érdi VSE – nek. A vezetõedzõjük, az FTC, egykori 22 – szeresválogatott labdarúgója, Limperger Zsolt, aki a spanyol Real Burgos, Celta Vigoés RCD Mallorca csapataiban futballozott, pedig szintén huzamos ideje, 2013 ótadolgozik az érdi csapattal.

A tavalyi bajnokságot második helyen végzõ csapat vázaegyütt maradt tehát és ennek a csapatnak az eredményei nagyon figyelemreméltóak. A bajnoki címet nyerõ ETO FC Gyõr mögött igaz, kilenc ponttal lemaradtaz érdi csapat, de a harmadik helyezett Kaposvári Rákóczi FC gárdáját, 8ponttal elõzték meg. A csapat kulcsemberének számító, a Siófok csapatában azélvonalban is szerepelt Melczer Vilmos is Érden maradt. A 31 éves támadóközéppályás, pedig nagyon gólerõs játékos, hiszen tavaly is 17 bajnokitalálattal zárta az idényt.  MelczerVilmos, a tavalyi bajnokságban lejátszott mérkõzéseinken, ellenünk is két góltszerzett, és az idei bajnokságban is csapata legeredményesebb játékosa, nyolctalálattal.

NB III. Nyugati Csoport 3. forduló – Érd, 2016 augusztus 21.

Érdi VSE – Gyirmót FC Gyõr II.   4 – 0

Gólszerzõ: Tárkányi 2 (40. perc, 89. perc), Melczer 2 (44.perc, 56. perc)

NB III. Nyugati csoport 20. forduló – Gyirmót, 2017 február26.

Gyirmót FC Gyõr II. – Érdi VSE  0 – 1

Gólszerzõ: Palásthy 75. perc

Az Érdi VSE játékos kerete és mezszámai:

Kapusok:

93. Borek Norbert, 27. Horváth Viktor, 1. KertészFerenc, 99. Nagy Endre

Védõk:

21. Bozsóki Imre, 13. Csiszár Zoltán, 18. EbedliZoltán, 2. Honti Attila Zsolt, 4. Kárász Krisztián, 11. Németh Gábor Vince, 7. OrszágPéter, 14. Pintér Nikolasz

Középpályások:

19. Hegedûs Norbert, 5. Kónya Benjamin, 6. KoósGábor, 20. Melczer Vilmos, 9. Pallagi Gábor Botond

Támadók:

15. Balázsovics Máté, 12. Füzér Zoltán, 10. KelemenPatrik, 16. Pál Szabolcs, 17. Tárkányi Gergõ

Az elsõ fordulóban lejátszott bajnoki találkozón, a GyirmótFC Gyõr második csapata, alaposan megizzasztotta az érdieket. Pedig az AlcuferStadion center pályáján lebonyolított találkozón is a vendégek voltak afavoritok.

– A mérkõzés esélyese most is az Érdi VSE és nem is úgyismerjük a vasárnapi ellenfelünket, amely lebecsülné bármelyik ellenfelét –mondja Nagy László a Gyirmót FC Gyõr második csapatának vezetõ edzõje. Így nemis igazán az eredménybe gondolkodunk most, hanem sokkal inkább arra készülünk,hogy maximálisan helyt álljunk Érden. Veszteni valónk nincs és az elmúlt kétforduló gyõzelmei, meg is erõsítettek bennünket. Nem lettünk hirtelen jobbcsapat, de a játékosaink gondolkodás módja nagyon megváltozott. Megpróbáljuktehát függetleníteni magunkat az elõzetes esélyektõl és a legjobb tudásunkszerint tesszük majd a dolgunkat.