NB III. Nyugati Csoport – 7. forduló,2016 szeptember 18.

III. Kerületi TVE – Gyirmót FC GyõrII.    2 – 3  (1 – 3)

Gólszerzõk: Kenesei Krisztián 2(15. perc, 82. perc) / Nagy Olivér 17. perc, Farkas Zoltán 18. perc, KovácsZsolt Péter 38. perc

NB III. Nyugati Csoport – 24.forduló, 2017 március 26.

Gyirmót FC Gyõr II. – III. KerületiTVE    2 – 1  (1 – 1)

Gólszerzõk: Farkas Zoltán 19. perc,Tóth Norbert 78. perc / Kenesei Krisztián 12. perc

A III. Kerületi Torna és VívóEgylet labdarúgó csapata 1887 – ben alakult meg, Magyarország másodikklubjaként. Ezt megelõzõen, csak Újpesten alapítottak labdarúgó csapatot, kétévvel korábban. Nagyon nagy hagyományokkal rendelkezik tehát az óbudai klub,amely 1931 – ben szerepelt elõször az élvonalban és abban az évben Magyar Kupátis nyert. Legutoljára, húsz évvel ezelõtt, tehát 1996 – ban sikerült ismétfeljutniuk az elsõ osztályba és az 1998 – as, volt az utolsó NB I – es bajnokiidényük. A múltidézés, a 2000 – es évektõl viszont keserûbb, hiszen meg isszûnt a klub és III. Kerületi TVE néven, csak 2012 – ben alakult meg újra.

Tavaly a 8. helyen végzett a III. KerületiTVE az NB III – ban, és az idei szereplésük is figyelemreméltó, hiszen akövetkezõ eredményeket értek el és jelenleg így állnak a tabellán.

1. III. Kerületi TVE – DunaharasztiMTK     2 – 2    Szkunc, Szûcs L.

2. Csornai SE – III. Kerületi TVE                  0 – 1    Nyárasdi

3. III. Kerületi TVE – Pápai PerutzFC         3 – 2    Hamar 2., Szkunc

4. Érdi VSE – III. Kerületi TVE                     2 – 2    Kenesei, Szkunc

5. III. Kerületi TVE – Puskás AFCII.            0 – 5

6. Videoton FC II. – III. KerületiTVE           0 – 2    Nyárasdi, Hamar

5. helyezés          6 mérkõzés             3          2          1          10 – 11    -1    11 pont

Az egykori Vasas védõ, az ötszörösválogatott, Tóth András csapata tehát az idén is a mezõny elsõ feléhez tartozika bajnokságban. A fiatal szakembernek, ráadásul az idén a játékoskerete iserõsebb. A nyáron érkezett új igazolások ugyanis eddig maradéktalanul beváltak,hiszen Palásthy Dávid (Soroksár SC), Grúz Tamás (Budafoki MTE), NyárasdiZsombor  és Hamar Ádám (mindkettõ JászberényiFC) stabil kezdõ játékosok lettek és jól is teljesítenek. Szkunc Vjacseszlavmellett, az új támadó, Hamar Ádám már három gólos a bajnokságban, és a nyáronérkezett védõ, Nyárasdi Zsombor is két gólnál tart. Továbbra is játszik acsapatban, a már 40 éves Kenesei Krisztián is, aki a tavalyi bajnokságban, 16gólt szerzett. A háromszoros magyar bajnok, volt válogatott támadóhoz pedig anyáron csatlakozott, egy másik örökifjú. Ugyanis, Dragan Vukmir is Óbudára igazolt a nyáron, az MTK Budapestcsapatából. A III. Kerületi TVE azonban, a saját utánpótlására is épít, hiszena nyáron, öt saját nevelésû labdarúgó, Keresztessy Tamás, Kuhár Levente, KrállMárk, Papp Milán István és Mészáros Dávid is felkerült az elsõ csapatkeretéhez.

A III. Kerületi TVE játékos kerete:

Kapusok: Jeszenszky Ádám, MészárosDávid, Palásthy Dávid

Védõk: Grúz Tamás, KeresztessyZamás, Králl Márk, Kuhár Levente, Madarász Ádám, Nyárasdi Zsombor, PálfalviCsaba, Szabó Botond, Dragan Vukmir

Középpályások: Domokos Bálint,Gálfi László, Kaszai Gábor, Kiss Dávid, Kocsis Máté, Móczó Norbert, SzilágyiMáté, Szkunc Vjacseszlav

Támadók: Hamar Ádám, KeneseiKrisztián, Papp Milán István, Szûcs László

Az óbudai csapat, az elõzõfordulóban, a négy forduló óta veretlen, Videoton FC II. gárdáját gyõzte le ésezzel kiküszöbölte, az elõzõ heti súlyos hazai vereséget. Szerdán pedig, aMagyar Kupa sorozatban, nagyon szoros mérkõzést játszottak az NB II – es,Soroksár SC csapatával és csak a hosszabbításban veszítették el a mérkõzést.

NB III. Nyugati Csoport 6. forduló –2017 szeptember 17. vasárnap, 11 00 óra

Videoton FCII. –  III. Kerületi TVE    0 – 2  (0 – 0)

Gólszerzõk: Nyárasdi Zsombor 60.perc, Hamar Ádám 67. perc

III. Kerületi TVE:

Palásthy – Kiss D, Nyárasdi, Grúz ,Madarász – Domokos, Gálfi, Szilágyi – Kaszai (Moczó 86. perc), Hamar(Keresztessy 93. perc), Szûcs (Papp 92. perc)

Magyar Kupa 6. forduló – 2017 szeptember20. szerda, 16.00 óra

III. Kerületi TVE – Soroksár SC    1 – 3  (0 – 0, 1 – 1)

Gólszerzõk: Pálfalvi Csaba 92. perc/ Pál András 2 (65. perc, 117. perc), Gyepes Gábor 108. perc

Jeszenszky – Kiss D., Pálfalvi, Nyárasdi(Grúz 58. perc), Madarász – Domokos, Gálfi, Szilágyi – Kaszai (Hamar 46. perc),Papp M. I. (Szabó B. 70. perc), Szûcs