A ma éjjel született Magasföldi Máté édesapja két gólt küldött ajándékba kisfiának, mely két szépségdíjas találattal sikerült nyernünk Szombathelyen, NB I-es ellenfelünknél.

A csapat ma jól játszott, és egyenrangú ellenfele volt a jó nevekbõl álló hazai zöld-fehéreknek.

Részletek:

KÉT GÓL AZ ÚJSZÜLÖTTNEK

SZOMBATHELYI HALADÁS FC – GYIRMÓT FC GYÕR 0-2 (0-1)

SZOMBATHELYI HALADÁS: Rózsa D., Schimmer Sz., Fehér Z., Guzmics R., Simon Á., Németh M., Radó A., Nagy G., Halmosi

P., Búrány Z., Andorka P.

Cserék: Mursits R., Gõcze G., Tóth P., Rajos G., Szakály A., Devecseri Sz., Jagodics M., Gyurján B., Farkas M.,

Czafit R., Ugrai R., Hanzl M.

Vezetõedzõ: Artner Tamás

GYIRMÓT FC GYÕR: Deli Z.(84.p. Holczer Á.), Nagy G.(szünetben Tölgyesi V.), Csizmadi Cs., Balog Z., Gévay Zs.,

Regedei Cs., Erõs G.(84.p. Guttyán F.), Lázár P.(73.p. Hajba T.), Cseri T., Magasföldi J., Oross M. (65.p.Fitos L.)

Vezetõedzõ: Csank János

0-1 35.p. Lázár szerzett labdát az ellenfél térfelén, majd Magasföldinek passzolt, aki okosan, kissé balról, 18 méterrõl kilõtte a bal alsó sarkot.

0-2 58.p. Erõs ugratta ki egy gyönyörû labdával Magasföldit, aki egy pattanás után, 17 méterrõl, a 16-os sarkától a hosszú felsõbe bombázott.

Az Illés Akadémia mûfüves pályáján fogadott minket a Haladás elsõ csapata, ahol jó talajú pályán, jó idõben jó ellenfél ellen szereztünk értékes gyõzelmet. Igaz, hogy ezeken a mérkõzéseken az eredmény másodlagos, de az önbizalomnak mindenképpen használ ez a gyõzelem.

A Hali kezdett jobban, az elsõ 15 percben felpörögve, agresszívan letámadva játszottak, és nekünk egy kis idõ kellett, míg felvettük a ritmust.

A második részében aztán felvettük a tempót, és ekkor már többet birtokoltuk a labdát, tetszetõsen, jól játszottunk, és egy szépségdíjas góllal megszereztük a vezetést.

A második félidõben is folytattuk a jó játékot, és feltûnõ volt, hogy egy-két esettõl eltekintve a hazaiaknak nem volt komoly helyzetük. Ma egy kapufáig, és egy lesgólig jutottak.

A mérkõzés végéhez közelítve növeltük elõnyünket, a mai napon friss apaként jól játszó Magasföldi József egy újabb szépségdíjas bombagóllal állította be a végeredményt.

Összességében a mai napon felvettük a versenyt NB I-es ellenfelünkkel, agresszívan, gyorsan és tetszetõsen játszottunk, ezzel megérdemelt gyõzelmet arattunk.

Folytatás kedden, amikor az ETO Parkban este 7 órától a Futura Mosonmagyaróvár együttesével találkozunk.

Csank János: Jó mérkõzést játszottunk, mindkét csapat komolyan vette a találkozót. Gyors volt a játék, a támadások és a védekezések közepette is gyorsak voltak a csapatok. Sok szép akció volt, és fontos volt, hogy egy-két alkalomtól eltekintve nem tudtak átjátszani minket, sõt emelett voltak helyzeteink is. Ki kell emelni, hogy két nap alatt két mérkõzést játszottunk, és frissek voltunk annak ellenére, hogy ma is sokan végigjátszották a mérkõzést. Most már közeledik a bajnoki rajt, így ez a szempont is fontos, hogy erõben hogyan bírjuk. A pálya jó volt, gyors játéknak kedvezett, és ma ezt jól csináltuk. Az ellenfél nagyon nehéz feladat elé állított minket, hiszen agresszíven védekeztek, és sokat futottak, így egy jó felkészülési mérkõpzést játszottunk.