Szállt egy pofon a szélben

Azt mondja a bölcs magyar mondás, hogy széllel szemben nem lehet… Nos csapatunk bebizonyította, hogy azért, ha mást nem is, de futballozni azért lehet. Az elsõ félidõben a széllel szemben sikerült két gólt szerezni. Sorozatban harmadik meccsét nyerte meg az SZTK-Erima, amely ezzel története során elõször legyõzte a Kozármislenyt is. A gárda immár a hetedik helyen áll a táblázaton. A gyõzelem után Várhidi Péter a siker ellenére is kritikusan beszélt a csapatról és a játékról.

„Az elsõ félidõben széllel szemben támadtunk, ez rá is nyomta a bélyegét a teljesítményünkre, pontatlanok voltunk. A játékrész második felében már jól alkalmazkodtunk a körülményekhez. Jókor rúgtunk is két gólt, ami alapvetõen meghatározta a mérkõzés alakulását. A széllel szemben nehezen tudtunk kijönni a térfelünkrõl, mert minden kirúgást visszaszállt a mi oldalunkra. A fordulás után arra törekedtünk, hogy az ellenfél térfelén tartsuk a labdát, ez sikerült, és Tarczy Pálnak nem is nagyon volt védeni valója. Be kell látni, hogy a csapatunkat nagyon zavarta a szél, ez nem elõször fordult elõ, mert ez már Gyõrben is meglátszott a teljesítményen. A második félidõben voltak olyan lehetõségeink, amelyeket helyzettel kellett volna befejezni. A szél a legnagyobb ellensége a futballistának, az ilyen meccseken harcolni kell, és ezzel most nem is volt gond, rendben volt a játékosok küzdõszelleme.”

SZTK-Erima–Kozármisleny 2–0 (2–0)

Szigetszentmiklós, 200 nézõ. Vezette: Nagy Róbert (Pápai, Török K.)

SZTK-Erima: Tarczy – Csák K., Király A. Szamosszegi, Sallai B. (Szamosi, 64.) – Pintér Z., Somorjai – Béres (Rédei, 79.), Csepregi, Majoros (Bonifert, 76.) – Fekete Á.

Vezetõedzõ: Várhidi Péter

Kozármisleny: Gõcze – Tasselmajer, Petrók, Fellai, Végh B. (Karacs, 64.) – Koplárovics, Andruskó (Tóth B., 76.), Nagy E., Asztalos, Tóth Z., Koller (Tatai, 60.)

Vezetõedzõ: Márton Gábor

Gólszerzõ: Fekete Á. (1–0) a 40., Majoros (2–0) a 44. percben

SZTK-Erima – Kozármisleny online közvetítés

Szigetszentmiklósi TK – Kozármisleny SE
 Szigetszentmiklós, Sport u. – 300 nézõ

SZTK-ERIMA: Tarczy, Csák, Királ, Szamosszegi, Sallai, Pintér, Somorjai, Fekete, Csepregi, Béres, Majoros

Kozármisleny: Gõcze, Tasselmájer, Asztalos, Fellai, Tóth, Koller, Koplárovics, Andruskó, Nagy, Petrók, Vég

5.perc:
 A mérkõzés kezdetét követõen kiegyenlített játék zajlik a pályán, a szél kissé nehezíti a helyzetet, mely egyelõre a vendég csapatot segíti.

10.perc:
 Az elmúlt percek helyzet nélkül teltek, ám épp a tizedikben adódott az elsõ komolyabb lehetõség méghozzá a Kozármisleny játékából. Egy balszélrõl középre adott labdát átlépte a támadó, ami így az érkezõ Asztalos elé került, akinek erõs lövése egy méterrel szállt a kapu fölé.

15.perc:
 Mindkét fél keresi egymás gyenge pontját, de eddig nem sok sikerrel. Helyzet nélküli mezõnymunka a pályán.

25.perc:
 A szotyik ropogása és az aktív bekiabálások voltak eseményként számon tartva az utóbbi percekben. A 25.-ben azonban végre villant a hazai lehetõség is, de Majoros tizenhatosról megeresztett lövését könnyû szerrel hárította a vendégek kapusa.

30.perc:
 Egy jobb oldali szabadrúgás okozott veszélyt a hazai tizenhatoson belül, de az érkezõ vendég csatár kevéssel maradt le a magasan szálló labdáról.

35.perc:
 Erõsödik a játék, melybõl a vendégcsapat dolgoz ki több lehetõséget. Két támadásuk hárítása is Tarczy kapus remek formájának volt köszönhetõ.

40.perc:
 Góóól! Bal oldalról, 30 méterrõl végzett el az SZTK csapata szabadrúgást, melyre középen magasra ugorva érkezett Fekete Ádám és megcsúsztatta a labdát, ami a kapus fölött a hálóban kötött ki. 1-0

44.perc:
 Egy hazai kiugratást követõen a tizenhatoson belül szabálytalanul állították meg Feketét, a bíró a tizenegyes pontra mutatott, az elkövetõ Petrók Viktor pedig sárga lapot kapott. Majoros állt a büntetõhöz, de laposan balra tartó lövését Gõcze kapus bravúrral hárította, ám a kipattanó lövésre jól sprintelt Majoros és most már a kapu jobb oldalát választotta. Góóól! 2-0

45.perc:
 A középkezdés után rövidddel lefújta a játékvezetõ az elsõ félidõt.

46.perc:
 Sallai Balázs kapott sárga lapot egy szabálytalanságot követõen.

50.perc:
 A mérkõzés eleji szituáció már a múlté. A pihenõrõl visszajött csapatok igen bekezdtek. Itt is ott is lehetõségek, de igazán nagy helyzet nem alakult ki.

60.perc:
 Jobban nyom a Szigetszentmiklós, az utóbbi percekben folyamatos helyzetek alakultak ki hazai részrõl, de gólra váltani nem sikerült ezeket.

65.perc:
 Kihasználta a szél támogatását a hazai csapat támadója, aki jó 30 méterrõl megeresztett egy lövést, amely pár centivel a felsõ kapufa felett csapódott le.

75.perc:
 Helyzetek itt is ott is, melyet mindkét csapat cseréi szakítottak meg az elmúlt percekben.

80.perc:
 Visszatért a mérkõzés eleji szituáció, egyelõre eredményes játék nélkül, a mezõnyben küzdenek  felek.

90.perc:
 Az eredmény nem változott, a bíró lefújta a találkozót.

______________________________________

Nem sikerült a bravúr Szigetszentmiklóson

SZTK-Erima – Kozármisleny 2-0 (2-0)

NB II-es bajnoki labdarúgó mérkõzés

Szigetszentmiklós, 250 nézõ

Vezette: Nagy R. (Pápai Z., Török K.)

SZTK: Tarczy – Csák, Király, Szamosszegi, Sallai (Szamosi 65.)- Pintér – Somorjai, Fekete, Csepregi, Majoros (Bonifert 76.) – Béres (Rédei 79.)

Kozármisleny: Gõcze – Tasselmájer, Petrók, Fellai, Vég (Karacs 69.) – Andruskó (Tóth B. 76.), Nagy E. – Asztalos, Tóth Z., Koplárovics – Koller (Berdó 59.)

Gólszerzõk: Fekete Á. 40., Majoros 44. percben.

Sárga lap: Sallai 46., Pintér 69., Béres 71. illetve Petrók 40., Fellai 44. percben.

Laki Zoltán és Kiss Márton sérülés miatt nem állt a csapat rendelkezésére, így nélkülük lépett pályára együttesünk Szigetszentmiklóson.

5. percben Koplárovics kapu elé ívelését húzta le Tarczy.

6. percben hazai beadást követõen Fekete fölé fejelt.

11. percben Koplárovics az alapvonalról gurított vissza, a kapu elé érkezõ labdát Koller átlépte, melyet követõen Asztalos került helyzetbe, de pontatlanul célzott, a labda kapu fölé szállt.

21. percben Somorjai lõtt Gõcze kapuja mellé.

24. percben Majoros lövését fogta a mislenyi hálóõr.

26. percben Vég B. beadását kapujából kilépve húzta le a hazai kapus.

30. percben jobb oldalról elvégzett kozármislenyi szabadrúgást követõen alig maradtak le támadóink a labdáról.

32. percben Somorjai lövését hárította Gõcze.

35. percben Vég lövését másodjára fogta meg a kapus.

36. percben jobb oldali mislenyi beadás után Tóth Z. ígéretes helyzetben nem tudta megszelídíteni a labdát.

A 40. percben bal oldalról, mintegy 30 méterrõl végzett el szabadrúgást a hazai csapat, amely után Fekete csúsztatta meg a labdát, amely a hálóba került. 1-0.

A 44. percben Fekete ellen szabálytalankodott Fellai a 16-osunkon belül, így a játékvezetõ 11-est ítélt. A büntetõt Majoros végezte el, Gõcze elsõre még hárított, de a kipattanóra Majoros érkezett leggyorsabban és a kapuba lõtt. 2-0.

Az elsõ játékrész elején a Kozármisleny csapata több ígéretes helyzetet is kidolgozott, amelyek sajnos ki is maradtak. A félidõ végén 4 perc alatt szerzett 2 góljával jelentõs elõnyt szerzett az SZTK az elsõ játékrész végére.

49. percben szép kozármisleny támadás után Asztalos beadását fogta Tarczy.

51. percben Koplárovics elõl a 16-oson kívül lábbal mentett a hazai kapus.

Az 55. percben Tóth Z. lõtt kapu mellé.

A 75. percben Csák alig lõtt a vendég kapu fölé.

83. percben Csepregi 23 méterrõl elvégzett szabadrúgását hárította Gõcze.

A 88. percben Berdó kiszorított helyzetben lõtt kapura, Tarczy biztosan védett.

Az elsõ játékrész elején ha jobban sáfárkodtunk volna a lehetõségekkel, akár meglepetést is okozhattunk volna Szigetszentmiklóson. Az elsõ félidõ végén bekapott 2 gól megpecsételte sorsunkat, bár a srácok mindent megpróbáltak a szépítés és az egyenlítés érdekében, de ma nem sikerült betalálni, így a hazai csapat otthon tartotta a 3 bajnoki pontot.

Várhidi Péter: Az elsõ játékrészben mi támadtunk széllel szemben, ami rá is nyomta a bélyegét a teljesítményünkre, nagyon pontatlanok voltunk. A félidõ végén jókor rúgtuk a két gólt, ami nagyban meghatározta a mérkõzés kimenetelének alakulását.  A második félidõben azt szerettük volna, hogy az ellenfél térfelén tartsuk a labdát, ami nagyjából sikerült is, hiszen kapusunknak nem nagyon akadt dolga. A játékosaim küzdõszelleme megfelelõ volt a mai nap.

Márton Gábor: Úgy gondolom, hogy sokkal jobban játszottunk mint az ellenfelünk, de sajnos a két csapat nem volt egyenlõ mércével mérve. Nem érdemeltünk vereséget, a látottak alapján a döntetlennek sem örültem volna. Ezen kívül probléma, hogy elég kevesen vagyunk, így nehéz a mérkõzésbe már belenyúlni. Annak ellenére, hogy jobban játszottunk mégis elszenvedtük idei elsõ vereségünket. Ezen a mérkõzésen minél gyorsabban túl kell lépnünk. Bízom benne, hogy ha folytatni tudjuk eddigi játékunkat, akkor jövõ héttel ismét az eddig sikeres Kozármislenyt láthatjuk.