Szigetszentmiklós – PMFC 0:1

Írta: Kottász Gergely 2011 június 04. (szombat) 16:02

Felnõtt keret – Online közvetítés

BAJNOK A PMFC!!!

Négy év után újra van NB I-es férfi labdarúgócsapata Pécsnek, miután a PMFC 1:0-ra legyõzte a Szigetszentmiklós együttesét! A csapat a nagy tét miatt meglehetõsen görcsösen játszott, de mindez kit érdekel, hiszen a lényeg az, hogy jött megint – immár sokadszor – a megmentõ Gyánó, és az õ mindent eldöntõ gólja. Ezt követõen Mészáros Ferenc tanítványai már nem engedték ki a kezükbõl a vezetést, és ezzel négy évnyi másodosztályú tagság után a piros-feketék ismét kvalifikálták magukat a legmagasabb osztályba!

SZTK-Erima: Tarczy – Csák, Király, Szamosszegi, Sallai, Somorjai, Szamosi, Pintér Zoltán, Fekete, Csepregi, Bonifert

PMFC: Dibusz – Nagy J., Pintér, Todorovic, Nagy O., Lantos, Gyánó, Lovrencsics, Törtei, Scepanovic, Wittrédi

1. perc: Veizer játékvezetõ sípjelére a zöld-fehér hazaiak kezdték a találkozót, a PMFC a szokásos piros-fekete szerelésben lépett pályára.

A vendégszektor már percekkel a mérkõzés elõtt megtelt, remek hangulatot csinálnak a pécsiek, akik kb. 60-an lehetnek.

Szokatlan lehet a pécsiek számára, hogy mûfüvön rendezik a találkozót, de remélhetõleg hamar megszokják a rendkívüli körülményeket Gyánóék.

4. perc: Egy szélrõl furcsa ívben középre érkezõ labdát Dibusz paskolt szögletre a felsõ léc elõl.

7. perc: Wittrédi kapott remek kiugratást a bal szélen, de az egykori PMFC-s Szamosi az utolsó pillanatban, mielõtt helyzet lehetett volna, szerelni tudott.

Az eddig eltelt 10 percben valamivel többet birtokolták a labdát a vendégek, de érzõdik a megoldásokon, hogy nagy a tét, meglehetõsen sok a hiba az összjátékban.

13. perc: Wittrédi és Lovrencsics játszott össze szépen a bal szélen, utóbbi beadását Tarczy szedte fel a berobbanó Gyánó elõl.

17. perc: Már örült a pécsi tábor, de hamar elcsitultak, mert csak lesgólt szerzett Gyánó egy szöglet utáni kavarodást követõen.

Közben a Gyirmót FC honlapja szerint a Videoton II – Gyirmót találkozó a 10. percben félbeszakadt.

21. perc: Nagy Olivér kanyarította középre a labdát, Szamosszegi mentett szögletre Gyánó elõl.

22. perc: Pintér remekül tekerte középre a labdát a sarokrúgásból, de a gólvonal elõl ismét szögletre fejelték a játékszert a zöldek.

Közben érkezik a hír, hogy folytatódhatott a Gyirmót mérkõzése – feltehetõen egy gyors lefolyású zivatar zavarta meg a találkozót.

25. perc: Gyánó egy hazai szögletet követõen kis híján öngólt fejelt, centikkel ment el a labda a jobb kapufa mellett – Dibusz már verve volt.

27. perc: Sárga lap – Szamosi kapott lapot, mert lerántotta Nagy Olivért.

28. perc: Szép hazai akció végén Bonifert adott be jobbról, Todorovic középen kifejelte a labdát.

29. perc: Sárga lap – Sallai is besárgult a zöldeknél.

A Gyirmót FC honlapja szerint megszerezte a vezetést Kiprich József együttese, így ott 0-1 az állás, itt még 0-0.

32. perc: Bonifert tekert megint középre jobbról, ezúttal Nagy József mentett, aki higgadtan hazamellelte a játékszert Dibusznak.

35. perc: Király gurított vissza az alapvonal közelébõl lövésre, Pintér Zoltán bombázott is jó 22 méterrõl, Dibusz a léc alól paskolta szögletre a labdát.

37. perc: Újabb szép szigetszentmiklósi akció végén Bonifert gurított a jobb alsó sarok felé, Dibusz vetõdve hárított.

43. perc: Újabb hazai lehetõség: Bonifert lõhetett 8 méterrõl senkitõl sem zavartatva, Dibusz a kapujából kirobbanva bravúrral védett.

44. perc: Ezúttal a kapufa, nem Dibusz hárított: Somorjai tekert kapura 16 méterrõl, a felsõ kapufáról pattant vissza a mezõnybe a labda.

Ez volt a félidõ utolsó jelenete, Veizer játékvezetõ lefújta az elsõ játékrészt. A PMFC kezdte jobban a találkozót, a vendégek birtokolták többet a labdát, de komoly helyzetig nem, csak lesgólig jutottak Gyánóék. Aztán a 15-20. perctõl fokozatosan átvette a játék irányítását Várhidi Péter együttese, és egyre több helyzetet alakítottak ki a zöld-fehérek. Az utolsó percekben több nagy helyzet is kimaradt Boniferték elõtt, Somorjai lövésénél a szerencsével sem állt hadilábon a PMFC. A szünetben tehát 0:0 az állás. A Gyirmót FC továbbra is 1:0-ra vezet a Videoton II otthonában.

46. perc: Folytatódik a találkozó, egyik oldalon sem volt csere.

47. perc: Nagy Olivér esett el a hazaiak 16-osán belül, de a játékvezetõ nem látott szabálytalanságot, továbbot intett.

48. perc: Sárga lap – Törtei kapott lapot a PMFC-bõl, mert szabálytalankodott.

52. perc: GÓÓÓÓÓL, vezet a Pécs! Nagy Olivér jobb oldali beadását Gyánó 8 méterrõl csúsztatta fejjel a jobb alsó sarokba. 0-1

54. perc: Fekete lövése megpattant Lantoson, de Dibuszt ez nem zavarta meg, magabiztosan ölelte magához a labdát.

56. perc: Csere a hazaiaknál – Szamosszegi helyére Varga Zoltán érkezett.

57. perc: Sárga lap – Wittrédi kapott lapot szabálytalanságért.

60. perc: Pintér Attila jobb oldali szögletlt követõen Scepanovic maradt üresen a hosszú oldalon, de a PMFC idegenlégiósa a bal alsó sarok mellé belsõzött 10 méterrõl.

61. perc: Bal oldali szigetszentmiklósi szögletet követõen Csák fejelt 2 méterrel mellé.

62. perc: Felcsendül a pécsi “B”-középbõl a “Ki nem ugrál az nem is pécsi, HEJ-HEJ” – továbbra is remek hangulatot csinálnak a vendégtáborban.

64. perc: Csepregi 16 méteres szabadrúgását Dibusz öklözte a mezõnybe.

68. perc: Szép hazai kontrát követõen Bonifert ugrott ki a védõk között, perdítése a bal kapufán csattant.

69. perc: Csere a Pécsben: Kvekveskiri érkezett Wittrédi helyére.

73. perc: Újabb csere a PMFC-nél: a gólszerzõ Gyánó óriási vastaps kíséretében lekocog, a helyén Horváth Zsolt.

78. perc: Csere a hazaiaknál: Somorjai helyére Béres érkezett.

79. perc: Béres rögtön bemutatkozott – szép kapáslövése alig ment el a pécsi kapu bal kapufája mellett.

80. perc: Itt a válasz: Nagy Olivér kígyózott át a hazai védõkön, 8 méteres lövése súrolta a jobb kapufát.

82. perc: Pécsi kontra végén Nagy Olivér próbálkozott távolról, de lövése messze elkerülte a kaput.

83. perc: Csepregi végezhetett el szabadrúgást a pécsi 16-os vonalától néhány centire, kissé balról, lövése azonban elakadt a sorfalban, majd felszabadítottak Lantosék.

85. perc: Sárga lap – Kvekveskiri is besárgult a PMFC-nél.

87. perc: Csere – Lovrencsics helyén Schultz.

91. perc: Sárga lap – Horváth Zsolt kapott lapot mûesésért.

Vége a mérkõzésnek, feljutott az NB I-be a PMFC, miután legyõzte 1-0-ra a Szigetszentmiklóst.

A pécsi szurkolók a pályán együtt ünnepelnek a játékosokkal, és gyûjtik tõlük az ereklyéket.