BKV Előre SC – Gyirmót FC Győr 1-5  (0-3)

Játékvezető: Fehérvári Patrik (Topálszki Szabin, Zahorecz Roland)

BKV Előre: Szüsz M. – Madarász Z., Reizer D., Balogh M., Szabó N., Takács D. – Kőrösi, Bartha B., Knolmár (Soós D. 56) – Kerék, Nagy B. (Mile 56)

Vezetőedző: Balogh Béla

Gyirmót: Kecskés – Lányi B., Hudák D. (Szegi sz), Csörgő, Helembai – Kiss N. (Hudák M. 61)) – Adamcsek, Katona M., Kovács D.(Erdei M. 66) Ugrai (Madarász M. sz) – Pyshchur (Ominger B. 61)

Vezetőedző: Tamási Zsolt

Gólszerző:  Adamcsek (0-1) a 14., Kovács D. (11-esből, 0-2) a 21., Katona M. (0-3) a 40., Madarász M. (0-4) a 48., Lányi B. (0-5) az 58., Kerék (1-5) a 65. percben

14 perc: Adamcsek elé került a labda a kaputól 10 méterre középen , ő pedig higgadtan , jobbal a bal alsó sarokba helyezett (0-1).

21 perc: Bartha B. buktatta Kovács D.-ot a kaputól 12 méterre, amiért a játékvezető büntetőt ítélt, amiből a sértett jobbal a kapu jobb oldalába lőtt (0-2).

40 perc: Jobb oldali akció után Adamcsek játszott középre, ahol Katona M. érkezett és jobbal hét méterről a kapu jobb oldalába lőtt (0-3).

48 perc: Hazai védelmi hiba után Madarász M. elé került a labda, aki a bal összekötő helyétől, 14 méterről jobbal lőtt, a megpattanó játékszer a kapu jobb oldalába perdült (0-4).

58 perc: Madarász M. bal oldali szöglete után a hosszúsaroknál érkező Lányi B. a kapu bal oldalába fejelt, a labda Szüsz kezéről pattant a gólvonal mögé (0-5).

65 perc: Kerék L. szép cselekkel tört előre középen, majd majd váratlanul spiccel lőtt, a labda a védők mellett Kecskés lábai között talált utat a kapu közepébe (1-5).

A bajnoki küzdelemsorozat mellett egy másik fronton, a MOL Magyar Kupában várt rá fontos feladat csapatunkra, hiszen a sorozat harmadik fordulójában a nagy múltú fővárosi BKV Előre SC otthonában kellett kiharcolni a továbbjutást, ami kicsi gyógyír lehetett volna az elmúlt időszak bajnoki sebeire.

Ellenfelünk az NBIII Dél-Keleti csoportjában hét forduló után a 11. helyen áll, kettő győzelem és egy döntetlen mellett négyszer maradtak alul aktuális ellenfelükkel szemben, 9-10-es gólkülönbségük mellett hét pontot szereztek.

A hazaiak nyitották a helyzetek sorát, de Kerék László lövésénél Kecskés Barnabás hárítani tudott. Egy perc elteltével a másik portásnak, Szűcs Marcellnek már nem volt ennyire szerencséje, amikor tehetetlenül kellett szemlélnie, hogy Adamcsek Máté higgadtan helyez kapujának bal oldalába (0-1). Nem sokat kellett várni az újabb vendéggólra, ugyanis Kovács Dominik buktatása után a megítélt büntetőből ő maga lőtt a kapu jobb oldalába (0-2). Továbbra is a vendégek akarata érvényesült, ami a játékrész záró perceiben újabb találatban is megmutatkozott, amikor Adamcsek Máté jobb oldali asszisztja után Katona Máté helyezett a jobb alsó sarokba (0-3).

Szünet után is maradt a vendégek fölénye, ami újabb gólt is eredményezett, ugyanis a frissen beállt Madarász Márk is feliratkozott a gólszerzők közé (0-4). Újabb tíz perc múlva Lányi Bence váltotta gólra Madarász Márk bal oldali szögletét (0-5). Bő egyórai játék után sikerült kozmetikáznia az eredményen a hazaiaknak, amikor Kerék László szólója után vette be Kecskés Barnabás kapuját (1-5).

Már az első percektől érzékeltette fővárosi házigazdánkkal csapatunk, hogy ezen a találkozón nem hagy kérdést a továbbjutást illetően. Mindez ötletes, és ami fontosabb, eredményes futballban mutatkozott meg, így a játékosok önbizalmára is pozitívan ható eredmény születhetett.

Balogh Béla: Kicsit felemás érzéseim vannak, hiszen helyenként jól nézett ki csapatunk játéka, viszont támadásban elhalt az erőnk, hogy egy ilyen csapatot meglepjünk. Korán előnyt szereztek, ami után türelmesen tudták játszani játékukat.

Tamási Zsolt: Tetszett a hazaiak játéka, szervezetten védekeztek, kulturáltan, labda biztosan próbáltak focizni. Megnehezítették a dolgunkat, ami mellett a talaj sem volt ideális a kombinatív játékra. Csapatunk jó mentalitással, helyenként szép kombinációkkal futballozott, s ez a hozzáállás hozta magabiztos győzelmünket.