A rossz idõ ellenére sokan látogattak ki a városi stadionba, ahol a veszprémi csapat a Várhidi Péter által irányított, több egykori NB1-es labdarúgóval megerõsített Szigetszentmiklóst fogadta.

Vesztett helyzetbõl, a hosszabbításban szerzett Szamosi öngóllal egygólos gyõzelmet aratott a Veszprém FC a Szigetszentmiklós ellen.

Veszprém FC – SZTK-ERIMA 2:1 (0:0)
Bajnoki mérkõzés
Veszprém, Stadion,
500 nézõ.
Vezette: Pintér
Gólszerzõk: Karakai a 75. percben, Szamosi (öngól) a 92. percben, ill. Tóth M. az 51. percben.
Sárga lapok: Kollár, Tatai, ill. Majoros.

Veszprém FC: Kiss – Grósz, Pálfi, Fehér, Leitold – Hudec(Babik67), Kollár, Boromisza(Karakai55), Sánta -Tatai, Finta(Szilágyi80).
Vezetõedzõ: Orbán Tamás

Szigetszentmiklós: Balikó ? Samosszegi, Pomper(Csepregi79), Király, Rédei ? Somorjai(Csurka74), Pintér, Szamosi, Majoros, Kincses ? Tóth M(Mojzer88).
Vezetõedzõ: Várhidi Péter

A mérkõzés elején a Veszprém átadták a kezdeményezést a vendégeknek, és kontratámadásokra rendezkedtek be.

10. percben Hudec távoli szabadrúgása pattant le a védõkrõl, de nagy helyzetben Tatainak nem sikerült átvennie a labdát.

15.percben Tóth Mihály ígéretes helyzetben elcsúszott, miközben Kiss Gábor is a földre került, de Somorjai lövését sikerült lehúznia.

22. percben Hudec adta le a labdát a saját térfelének közepén, Király elviharzott a szélen, majd beadását Tóth Mihály nagy helyzetben a kapu mellé fejelte.

25.percben Boromisza elõtt adódott lehetõség, de lövése elkerülte Balikó kapuját.

34. percben Tatai remekül hozta helyzetbe Fintát, aki lövés helyett még egy csellel próbálkozott, de a visszaérõ védõ blokkolni tudta.

39.percben Tatai volt az elõkészítõ, Boromisza egy csel után 16 méterrõl lõtt, de Balikó leért a bal alsó sarokhoz.
A második félidõ elején sem változott a játék képe, továbbra is a vendégeknél volt többet a játékszer.

47. percben egy szentmiklósi szöglet után Rédei találta magát üresen a kapuval szemben, de nagyon rosszul találta el a labdát.

51.prcben megszerezte a vezetést az SZTK, Tóth Mihály kapott egy remek átadást, majd 11 méterrõl a jobb kapufa segítségével a hálóba pörgetett(0-1). Orbán Tamás rögtön reagált a bekapott gólra, és Boromisza helyett Karakai Andrást küldte pályára.

75. percben Karakai kapott labdát a félpályán, majd négy SZTK játékost kicselezve ziccerben találta magát, és 10 méterrõl a jobb kapufa segítségével értékesítette azt (1-1).

85. percben a csereként beállt Csurka 25 méteres szabadrúgásánál kellett Kissnek nagy bravúrt bemutatnia.

92. percben Már mindenki elkönyvelte a döntetlent, amikor a hosszabbítás utolsó percében Kollár bal oldali szabadrúgása után Szamosi a saját kapujába fejelte a labdát (2-1).