VIDEOTON II: MAGASRA TETTÉK A MÉRCÉT

Hartyáni Gábor: “Magasra tették a mércét a játékosok”
A Vidi II vezetõedzõje értékeli a Pécs elleni gyõzelmet és az elsõ négy fordulóban mutatott játékot is.

Második hazai mérkõzését is megnyerte a Vidi II, ráadásul a csoport egyik legjobb csapatát sikerült legyõzni szombat délután. Miként értékeli ezt a gyõzelmet?

Bravúrként értékelem, hiszen egy sokkal esélyesebb, nagyon erõs PMFC-t sikerült megvernünk. A legfontosabb, amit kiemelnék csapatom szombati teljesítményébõl, hogy a játékosok hatalmasat harcoltak. Ezt a mérkõzést akaratban és harcosságban nyertük meg. Ilyen példás hozzáállással egy esélyesebb ellenfelet is le lehet gyõzni.

A mérkõzés elõtt attól tartottunk, hogy a védelmünk sebezhetõ lesz, mivel a csapat több alapembere is hiányzott sérülések és eltiltás miatt, akik ráadásul mind védõk.

Valóban így van, nem könnyítette meg a felkészülésünket a Pécs elleni találkozóra, hogy a csapat valamennyi belsõ védõje sérülés vagy eltiltás miatt nem léphetett pályára. Ugyanakkor itt ki kell emelnem a két NB I-es játékos, Andics és Milanovic fantasztikus teljesítményét. A második félidõ közepén volt egy jó 20 perc, amikor a vendégek a kapunk elé szögeztek bennünket. Futószalagon jöttek a beadások, beívelések és ez a két játékos korlátlan úr volt a földön és a levegõben is. Oroszlánrészt vállaltak a gyõzelemben.

Az elsõ félidõben viszont alig volt helyzete a Pécsnek.

Ez így igaz, valóban egyenrangú ellenfelei voltunk a vendégeknek az elsõ 45 percben. De a második félidõ elején is szinte azonnal gólt lõhettünk volna, sajnos Babos lövése végül a kapufán csattant, de még a 85. perc környékén is volt gólhelyzetünk, akkor Papizsanszkij fejesét védte bravúrral a pécsiek kapusa. De ha már szóba hoztam a vendégek kapusát mindenképp meg kell említenem, hogy Somodi is nagyszerûen védett nálunk.

Ha azt mondom, hogy a Pécs az indokoltnál is keményebben, durvábban játszott, akkor talán nem tévedek olyan nagyot, igaz?

Ezzel is egyetértek. Olasz Dénest az elsõ félidõben nagyon csúnyán lekönyökölték, fel is repedt a szemöldökénél a bõre, de említhetném Babos sérülését is, akinek a könyöke sérült meg azt követõen, hogy felrúgták és rosszul esett a talajra. Egy alkalommal még a kapusunkat is megrúgták, õt hosszú percekig kellett ápolni. Azt tudni kell, hogy a Pécs úgy indult el a bajnokságban, hogy nincs más választásuk, mindenképp fel kell jutniuk az NB I-be. Ennek érdekében olykor nem megengedett eszközökhöz is hozzányúlnak, gondolok itt az ilyen indokolatlanul is durva, sérülésveszélyes játékra. De ez egy ilyen férfias játék, nem szabad ettõl megijednie egyik játékosomnak sem.

Négy mérkõzés, két hazai gyõzelem és két idegenbeli döntetlen. Mondhatni parádésan kezdte a Vidi II a szezont.

Így van és ha ehhez hozzávesszük, hogy az elsõ fordulóban Ajkán akár már az elsõ 45 percben eldönthettük volna a mérkõzést… Na de mindegy is, ne legyünk telhetetlenek. Az Ajka egy nagyon erõs csapat, nem véletlenül nyertek Gyirmóton 4-3-ra.
Amit most mondok, azt a játékosaimnak is így fogom elmondani az öltözõben. Az elsõ négy forduló alapján akár az eredményeket nézzük, akár a pályán mutatott játékot vesszük figyelembe, egy dolgot biztosan kijelenthetünk: a Vidi II futballistái saját magukkal szemben emelték meg azt a bizonyos mércét. Eltelt egy év az NB II-ben, a srácok rengeteg rutinra tettek szert. Bebizonyították, hogy bármikor bárki ellen esélyesként léphetnek pályára. Erre kell építeni és ez kell, hogy az alap legyen. A Vidi II fiatal játékosai fejlõdtek annyit, hogy felvegyék a versenyt az NB II-es felnõtt csapatokkal. Egyszóval, magasra tették saját magukkal szemben a lécet és ez egy nagyon jó dolog. A legfontosabb, hogy minden mérkõzésre ilyen hozzáállással kell kimenni a pályára. Hosszú a bajnokság és biztos lesznek vereségek is. De a csapat ha már bebizonyította, hogy képes ilyen mentalitással végigjátszani egy Ajka vagy egy Pécs ellen 90 percet, akkor ebbõl már nem akarunk engedni.

(vidi.hu)

VIDEOTON II – PMFC

Hartyáni Gábor a Videoton II szakvezetõje: A második játékrészben kapunkhoz szegezett minket a pécsi csapat, de sikerült 3-4 olyan kontrát vezetnünk, amikben benne volt a gól. Az élvonalbeli együttestõl érkezõ két szerb védõ nagy segítségünkre volt, hiszen õket nem nagyon tudták átjátszani a vendégek. Minden elismerésem a srácoké, mert hatalmasat közdöttek a mai napon. Sokkal esélyesebb csapat ellen léptünk ma pályára, de mégis úgy érzem, hogy megérdemeten nyertük meg a mérkõzést.

Kiss László a PMFC szakvezetõje: Kitûnõ mérkõzés volt ez a mai, de az ellenfélnek köze nem volt a gyõzelemhez! Ebben a bajnokságban most már másodszor verjük meg magunkat, mert egyszerûen nem tudunk gólt rúgni. Ennek ellenére ritkán voltam ilyen helyzetben, hogy nem tudok rosszat mondani a fiúkra!

A játékvezetõ kitûnõen vezette a mérkõzést, adta az ellenfelünknek a hazai pályát, minden kétes helyzetet az ellenfélnek fújt! Nagyon zavaros volt a játékvezetés, de nem ezen múlott, kitûnõen játszottunk, de sajnos nem tudtunk gólt rúgni.

Gólokkal kellett volna nyernünk, de a futball az ilyen, dolgozunk tovább. Aki megnézi az összefoglalót, az majd meglátja, hogy köze sem volt az ellenfelünknek a mérkõzéshez,a második félidõben a kapunk felé sem jöttek. Mégis kikaptunk, de ennek ellenére nem vagyok elkeseredve.

________________________________________

NB II – Bravúros gyõzelemmel ugrott a tabella élére a Vidi II

Somodi bravúrjai nagymértékben hozzájárultak csapatunk 2-1-es gyõzelméhez!

2010. szeptember 4. Szombat, 18:05 – Vidi.hu / Wéninger Ákos

Ahogy azt a mérkõzés beharangozójában is megírtuk, nem a legjobb elõjelekkel készülhettünk a Pécs elleni rangadóra, hiszen szinte a teljes hátsó alakzatunkat nélkülöznie kellett Hartyáni Gábornak sérülések és eltiltás miatt.

Mindezek ellenére meglepõen bátran és határozottan kezdte a Vidi II a találkozót, Móri már a második percben hatalmas erejû lövéssel kínálta meg a vendégek hálóõrét, aki hatalmas bravúrral piszkálta ki a labdát a léc alól.

A jóval esélyesebb pécsiek birtokolták kevesebbet a labdát, a Vidi II pedig remekül játszott, sõt a 19. percben a piros-kékek jutottak büntetõhöz. Elõször Olaszt vágták fel a 16-oson belül, a játékvezetõ sípja néma maradt, a labda azonban Mórihoz pattant, akit Törtei becsúszva szeretett volna szerelni, de a labda helyett Móri lábát találta telibe és ezúttal már Németh Ádám is észrevette a szabálytalanságot. A 11-est Andics magabiztosan vágta a kapu jobb felsõ sarkába.

A 32. percben Olaszt könyökölték le a 16-oson belül, azonban a jogos 11-es annak ellenére is elmaradt, hogy Olasz vérzõ fejjel hagyta el a pályát.

Az elsõ pécsi támadásra mintegy 35 percet kellett várni, ekkor azonban Rása rossz ütemben próbált szerelni a 16-oson belül, Németh Ádám pedig gondolkodás nélkül mutatott a 11-es pontra. A büntetõt Todorovic lõtte a kapu jobb oldalába, Somodi az ellenkezõ irányba vetõdött.

A gól szerencsére nem fogta meg csapatunkat, sõt lélektanilag a legjobbkor szereztük meg újra a vezetést. Móri tört egyedül kapura, lövését még bravúrral védte a pécsiek kapusa, a kipattanót azonban az Olasz helyére csereként beálló Babos bevetõdve, 8 méterrõl lõtte a kapuba a játékvezetõ pedig le is fújta az elsõ félidõt.

Fordulás után újabb gólt szerezhetett volna a Vidi II, Babos remek cselekkel játszotta magát tisztára és éles szögbõl leadott lövése a kapufáról pattant vissza a mezõnybe. Ezt követõen fokozatosan átvette a Pécs a játék irányítását, több alkalommal is sikerült veszélyes helyzetet kialakítaniuk, de a védõink és Somodi is remekül helytálltak.

A második félidõ közepén a Pécs mindent megtett az egyenlítésért, de Somodi remek napot fogott ki és több nagy bravúrt is bemutatva óvta a kaput az újabb pécsi góltól. A 85. percben a csereként pályára lépõ Papizsanszkij egy fejessel majdnem eldöntötte a mérkõzést, de a vendégek kapusa hihetetlen védést mutatott be és piszkálta ki a jobb felsõ sarokból a labdát.

Somodi azonban a 93. percben még ezt a bravúrt is “überelni” tudta, a pécsik támadója ugyanis 10 méterrõl lõhetett kapura egy támadás végén, és a jobbra vetõdõ Somodi eszméletlen mozdulattal még maga mögé tudott nyúlni, megakadályozva ezzel a pécsiek egyenlítését. A gyõzelemben oroszlánrészt vállalt a Videoton FC elsõ keretéhez tartozó Andics és Milanovic is.

Csapatunk második hazai mérkõzését is megnyerte és továbbra is veretlen a bajnokságban.

(vidi.hu)

Videoton II. – PMFC 2-1

Szerencsétlen körülmények között, a második félidõt végigtámadva szenvedett vereséget a PMFC Felcsúton.

Videoton II. – PMFC 2-1(2-1)

Felcsút, 200 nézõ. V.: Németh (Vígh, Agócs)

Videoton II.: – Somodi – Présinger, Andics, Milanovics, Margitics – Baracskai (Soós), Kis, Móri, Rása, Olasz (Babos) – Gyurcsó Papizsanszkij

PMFC: Dibusz – Simonfalvi, Nagy J., Todorovics, Törtei – Lantos (Wittrédi), Regedei, Schultz – Csovics (Sztojanovszki), Lovrencsics, Eszlátyi (Nagy O.)

Szögletarány: 3:12

19. perc: Gyurcsó húzta el a labdát Dibusz mellett, ami Mórihoz került. A felcsúti középpályást Törtei buktatta a 16-oson belül. A büntetõt Andics váltotta gólra: Dibusz érezte az irányt, de a pontos és erõs lövést nem védhette. (1-0)

34. perc: Egy bedobással fordult le Lovrencsics, aki három védõt is kicselezett, amikor buktatták. A 11-est Todorovics a balra vetõdõ Somodit becsapva a kapu jobb alsó sarkába lõtte. (1-1)

45. perc: Móri közeli lövését bravúrral védte Dibusz, a kipattanó labdára Babos csapott le és közelrõl a pécsi kapu bal oldalába vágta. (2-1)

50. perc: Egy kontratámadás végén – miközben Simonfalvi sérülés miatt a földön feküdt – Babos lõtt kapura, a labda a pécsi kapu baloldali kapufájáról pattant ki a mezõnybe.

63. perc: Wittrédi a jobb oldalról adott középre, Sztojanovszki senkitõl sem zavartatva fejelhetett, de fejes két méterrel a bal kapufa mellett hagyta el a pályát.

91. perc: Egy jobboldali beadást Sztojanovszki vett le a felcsúti kaputól nagyjából 10 méterre. Már csak a kapussal állt szemben, ám lövését Somodi Bence bravúrral védte.