Játékvezetok: Erdos József ( Horváth Zoltán, Török Katalin )

Esterházy – Varga D., Hegedus, Csobánki, Mihályi – Lászka, Horváth L.(Lipcsei-62′), Farkas Á. – Koós (Szucs-77′), Tüske , Kollega.

Figyelmezteto lapok

Videoton: Papzsnszkij (70′), kis R.(78′), Móri (93′)

Budaörs: Tüske (84′)

Gólszerzo: Kollega (24′).perc

A Videoton kezdte a játékot, csapatunk fehér mezben, zöld nadrágban és fehér sportszárban lépett pályára.

5 baloldali hazai támadásnál Margitics középre gurított, az érkezo babos átvette és 10 m-rol kapura rúgta, de Esterházy remek reflexel hárítani tudta.

11 A hazaiak jobboldali hátvédje hibázott, ezért Kollega a baloldalon egyedül vezette kapura a labdát, de lapos lövését védte Somodi kapus..

24 0 – 1

Kollega kapott a baloldalon egy labdát, az alpvonaltól visszafelé cselezett és jobbal a kilépo kapus felett átemelte a labdát.

37 Lászka remek indítására Kollega indult középen, a kilépo kapus mellett elgurította a labdát, de egy védo becsúszott és a gólvonalról kivágta a játékszert.

—————————————- s z ü n e t ——————–

52 Farkas a középkörbol indult egy kiugratással, de nem tudott elonyt szerezni a védojével szemben, kecsegteto helyzetben beérte és szerelte.

55 Koós indította a baloldalon Tüskét, egy csel után a védok beérték és belevetodtek a lövésébe.

60 Testi elonnyel indult a kapu felé Kollega, amikor már csak a kapussal állt szemben lott, de a kapus bele tudott kapni és szöglet lett a támadásból.

63 Hegedus szabálytalankodásáért szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak 17 m-re a kapunktól. Móri szabadrúgása elakadt egy kirepülo emberben.

67 Baloldali hazai támadás végén Margiticsnak már csak a Esterházy állta útját és ellotte keresztbe a kapunk elott.

70 Hegedus jobboldali szabadrúgását röviden fejelték ki a védok Tüske 18 m-rol droppal ellotte és az eros lövés épp elkerülte a kaput.

71 Gyorsan elvégzett hazai szabdrúgás okozott problémát a baloldalunkon. A védelmünk mogé keveredett Gyurcsó végülis keresztbe ellote a labdát.

87 Farkas Ádám a jobboldalon kilépett egy labdával és a szokásos visszacsele után pura emelte, de épp fölé ment.

(budaorsifoci.hu)

_____________________________________

Egy gól döntött Felcsúton

Hiába támadott többet Hartyáni Gábor csapata a második félidõben, nem sikerült ezúttal gólt és ponto(ka)t szerezni.

2011. május 28. Szombat, 16:43 – Vidi.hu / Wéninger Ákos

NESS HUNGARY NB II Nyugati-csoport

Videoton FC II – Budaörs 0-1 (0-1)
 Gólszerzõ: Kollega (24′)

Videoton FC II: Somodi – Margitics, Macsicza, Papizsanszkij, Fejes – Soós (Olasz 46′), Rása, Gyurcsó, Móri – Babos (Kis 75′), Máté (Nyilas 62′)

Budaörs: Esterházy – Lászka, Horváth (Lipcsei 66′), Tüske, Kollega, Csobánki, Varga, Hegedûs, Mihályi, Koós (Szûcs 77′), Farkas

Nehéz helyzetben volt a mérkõzés elõtt Hartyáni Gábor, hiszen több alapemberét is nélkülöznie kellett. Papucsek az FTC II elleni bajnokin összegyûjtötte ötödik sárgáját, míg Szolnoki, Elek Bence, Izing és Farkas az U19-es válogatottal Törökországba utaztak.
 Álmosan kezdték a mérkõzést a csapatok, 20 perc elteltével csupán 1-1 helyzetet jegyezhettünk fel mindkét oldalon. A 20. percben a vendégek védõje a mezénél fogva rántotta le Fejest a 16-oson belül, a játékvezetõ azonban nem ítélt büntetõt.
 A találkozó 24. percében Kollega a bal szélrõl kapura tekert, a labda pedig Somodi fölött a hosszú felsõbe vágódott. Az elsõ félidõben még egy nagy vendég helyzetet jegyezhettünk fel, ismét Kollega volt veszélyes a kapunkra, azonban Macsicza remek mozdulattal kanalazta ki a labdát a gólvonalról.

Fordulás után jóval többet támadott csapatunk, mint az elsõ félidõben, azonban ezúttal hiányzott a Vidi II-bõl az igazi átütõ erõ. A mérkõzés legszebb jelenete az volt, amikor Fejes egy remek szólót követõen forintos labdát adott Olasznak, aki éles szögbõl alig lõtt kapu mellé. A rutinos vendégek azonban taktikus játékkal megõrizték elõnyüket. Ha ebben a fordulóban nyer hazai pályán a Pécs és a Gyirmót is, akkor csapatunk visszaesik a 3. helyre.

Egy hét múlva a tavasz rangadóját rendezik meg Felcsúton, a Gyirmót együttesét látjuk vendégül. A mai mérkõzés krónikájához tartozik, hogy Móri az ötödik sárgáját kapta a mérkõzésen, így a rangadót csapatkapitánya nélkül lesz kénytelen lejátszani a Vidi II.

Hartyáni Gábor:
 “Játékosaim teljesítményét ezúttal nem érheti panasz. Nehéz helyzetben vagyunk, hiszen több alapemberünket is nélkülözni kellett. Ami a múltkor a Fradi II ellen sikerült, az most nem. Sajnálom, hogy a játékvezetõ 0-0-nál nem adta meg a jogos 11-est javunkra.”