18:00
MTK BUDAPEST -

ELLENFELÜNK - DEBRECENI VSC

2017. április 07. 01:21:13  nyomtatási kép
A bajnokság tavaszi fordulóiban, a Debreceni VSC hét, a mi csapatunk pedig, hat bajnoki pontot gyűjtött. A tavaszi tabellán ezzel, a hajdúságiak a 6. helyen állnak, egy egységgel megelőzve a Gyirmót FC Győr csapatát. Ezek az adatok azonban csak azt mutatják, hogy a két gárda jó formában várja a hétvégét. Azt a szombati összecsapást, amelyik a debreceni és a gyirmóti csapat számára is, alapvetően fontos lehet a kiesés elkerülésért folytatott küzdelemben.

Az eddig lejátszott, két Debreceni VSC elleni bajnoki mérkőzésünkön, debreceni sikerek születtek. A Nagyerdei Stadionban, fölényesen győzött a hétszeres magyar bajnok és hatszoros kupagyőztes DVSC. Szorosabb lett viszont a végeredmény, az Alcufer Stadionban, a bajnokság második körében lejátszott találkozón.

3. forduló: 2016 július 31. szombat 18.00 óra - Debrecen, Nagyerdei Stadion

Debreceni VSC - Gyirmót FC Győr    4 - 0  (2 - 0)

Gólszerzők: dr. Horváth Zsolt 15. perc, Korhut Mihály 20. perc, Tisza Tibor 57. perc, Takács Tamás 69. perc

14. forduló: 2016 október 29. szombat18.00 óra - Gyirmót, Alcufer Stadion

Gyirmót FC Győr - Debreceni VSC    1 - 2  (0 - 2)

Gólszerzők: Madarász Márk 71. perc / Vittek Robert 9. perc, Holman Dávid 13. perc

A hat debreceni gólszerző közül, most szombaton azonban csak a válogatott Holman Dávid lehet ott a pályán. dr. Horváth Zsolt a súlyos szívbetegsége és műtéte után lábadozik, a többiek - Korhut, Tisza, Takács és Vittek - pedig eligazoltak a DVSC csapatából. Ebben a bajnokságban, nagyon sokat változott már a debreceni csapat játékos kerete. A téli átigazolási szezonban is elmentek, olyan addig meghatározó labdarúgók, mint például Szakály Péter vagy Mészáros Karol. Az érkezők oldalán, pedig főként külföldi játékosok vannak, a horvát kapus Kaleva Ivan, a bosnyák csatár Handzic Haris, a kameruni középpályás Mengolo Justin vagy egy másik középpályás, a svájci állampolgárságú, de Venezuelában született Fletcher Frank Martinez. A legnagyobb névnek azonban a dél - koreai Suk Hyun - Jun számít, aki a Porto játékosa és most, kölcsön szerződéssel futballozik Debrecenben. A tehetséges, fiatal jobb oldali védőt, Osváth Attilát a DVSC, szintén kölcsön vette, a Vasas FC csapatából.

A Debreceni VSC játékos kerete és mezszámai:

Kapusok: 44. Danilovics Braniszlav (szerb), 1. Kaleva Ivan (horvát), 87. Verpecz István

Védők: 37. Barna Szabolcs, 28. Nagy Zoltán, 2. Osváth Attila, 3. Szatmári Csaba, 5. Szilvási Péter, 15. Völgyi Dániel, 25. Brkovics Dusan (szerb), 17. Mészáros Norbert, 77. Jovanovic Aleksandar (bosnyák)

Középpályások: 33. Csősz Richárd, 22. Fletcher Frank Martinez (svájci - venezuelai), 11. Ferenczi János, 4. Filip Ioan (román), 66. Kóródi Gábor, 24. Szekulics Danilo (szerb), 8. Tőzsér Dániel, 10. Holman Dávid, 88. dr. Horváth Zsolt, 19. Mengolo Justin (kameruni)

Támadók: 23. Bereczki Dániel, 16. Bíró Péter, 18. Chuka Derick Ogbu (nigériai), 90. Handzic Haris (bosnyák), 42. Könyves Norbert, 91. Suk Hyun - Jun (dél - koreai)

A Debreceni VSC szakmai munkáját, a portugál Leonel Pontes irányítja és pályaedzőként, két honfitársa, Jose Maria Pratas és Pedro Ilharco segíti a munkáját. A portugál triónak, a bajnokság 2017 tavaszi szakaszában, a következő eredményeket sikerült felmutatni.

20. forduló          Debreceni VSC - Ferencvárosi TC           0 - 0

21. forduló          Budapest Honvéd - Debreceni VSC         1 - 0

22. forduló          Debreceni VSC - Diósgyőr                         3 - 0

23. forduló          Debreceni VSC - Paksi FC                        1 - 3

24. forduló          Vasas FC - Debreceni VSC                       2 - 3

9. Debreceni VSC      24 mérkőzés    7          6          11        27 - 32            - 5        27 pont

Az előző fordulóban, Budapesten, a Szusza Ferenc Stadionban, izgalmas és gól gazdag találkozó, tudott győzni a Debreceni VSC. A 26. percben, Tőzsér Dániel egy távoli, lapos lövéssel szerzett vezetést, amelyet Burmeister öngóljával meg is tudott duplázni a Loki. A Vasas még a szünet előtt szépített, Ádám Martin büntetőjével. A hajrában egyenlítettek is a budapesti piros - kékek, amikor a 77. percben egy szöglet után, Vaskó Tamás fejelt a debreceni kapuba. A 88. percben viszont, Könyves Norbert szép egyéni játék után lőtt a Vasas kapujába és ezzel megszerezte a győzelmet, a következő összeállításban pályára lépő DVSC csapatának.

Debreceni VSC:

Danilovics - Osváth, Szatmári, Mészáros, Ferenczi - Fletcher (Szekulics 84. perc), Jovanovic, Filip, Tőzsér, Holman (Könyves 66. perc) - Suk Hyun (Handzic 73. perc)