Hétvégén folytatódnak a Merkantil Bank Liga küzdelmei, amikor Aqvital FC Csákvár vendégeként lépünk pályára 2024. április 21-én 17 órától.

Ellenfelünk a tabella kilencedik helyét foglalja el, 37 ponttal.

A Merkantil Bank Liga 12. fordulójában – 2023. október 22. – fogadtuk a Csákvár csapatát az ALCUFER Stadionba.

A Csákvár vezetőedzője a 43 éves Tóth Balázs, aki 2021 óta irányítja az alakulatot.

Tamási Zsolt vezetőedző, az alábbi játékosnak szavazott bizalmat: Hársfalvi – Polgár, Hudák, Szegi, Helembai – Szőke, Kovács D. – Kicsun, Soltész, Medgyes – Pethő

Tóth Balázs az Aqvital FC Csákvár vezetőedzője a következő csapatot állította össze: Pécsi – Babós, Karacs, Tamás, Szakály, Juhász, Mészáros D., Simon, Murka, Gazdag, László

A találkozó 32 percében Pethő készített beadást a szemből érkező Kovács D. elé, aki igazítás nélkül a jobb alsó sarokba rúgta a labdát. 1-0.

A csákvári egyenlítésre a 48 percben került sor, amikor Szakály szögletére Simon A. érkezett a rövidre és fejelt a jobb felső sarokba. 1-1
A hosszabbítás perceiben Szegi beadásra Kovács M. érkezett és 8 méterről védőjét megelőzve a hosszúba csúsztatta a labdát, így beállítva a mérkőzés végeredményét. 2-1.

Teljes mérkőzés: Gyirmót FC Győr – Aqvital FC Csákvár I 2023.10.22. I Merkantil Bank Liga I 12. forduló I 2023/2024-es szezon

Összefoglaló: Gyirmót FC Győr – Aqvital FC Csákvár 2-1I 2023.10.22. I Merkantil Bank Liga I 12. forduló I 2023/2024-es szezon

A két vezetőedző így értékelte a mérkőzésen látottakat.

Tamási Zsolt – Gyirmót FC Győr: „Az első félidőben komoly nehézséget okozott nekünk a Csákvár, jól játszva uralták a középpályát. Szünet után elégedett voltam csapatunk küzdeni tudásával és helyenként már a játékkal is. Nagy dolog, hogy az utolsó pillanatig tudunk küzdeni és már nyerni is sikerül.”

Tóth Balázs – Aqvital FC Csákvár: „Jól kezdtük a mérkőzést, helyzeteink is voltak, de a hazaiak szereztek vezetést. Szünet után akár meg is fordíthattuk volna a mérkőzést, de ilyen a futball, a végén a Gyirmót szerezte meg a győztes találatot.”

Aqvital FC Csákvár történelme

Az együttest 1947-ben alapították Csákvári Torna Klub néven, amelyben több szakosztály is megkezdte működését. Az 1948/1949-es idényben a Középdunántúli Labdarúgó Szövetség II. osztályában a Móri csoportba kaptak besorolást, amelyet ebben az idényben meg is nyertek a Gánti Bauxitot megelőzve, ám az osztályozón nem sikerült kivívniuk a feljutás.

A csapat 1989-ben bejutott a Szabad Föld-kupa döntőjébe, ahol azonban a Körmendi Dózsával szemben alul maradtak.

Az NB3-ban egymás után kétszer is bronzérmet szerzett a csapat, de hullámvölgyek, kiesés, megszűnés és újjáalakulás tarkította a klub életét. A

2002/2003-as idényben ismét a legalacsonyabb szinten, a megyei harmadosztályban kezdte meg a bajnokságot a csapat.

2010/2011-es szezonban pontvesztés nélkül nyerték meg a megyei elsőosztályú bajnokságot.

A Merkantil Bank Liga mezőnyének 2014 óta tagja az Aqvital FC Csákvár.

Az Aqvital FC Csákvár csapatának együttműködése van a felcsúti Puskás Akadémiával, így az idei szezonban is öt felcsúti játékos szerepel kölcsönben, vagy kooperációs szerződés keretén belül Csákváron.