2017. november 29. 20:00:15  nyomtatási kép

MTK BUDAPEST - GYIRMÓT FC GYŐR  2 - 1  (0 - 0)

Magyar Kupa 8. forduló

2017. november 29. szerda, 20.00 óra, Budapest, Új Hidekúti Nándor Stadion
987 néző

JÁTÉKVEZETŐK:  Erdős József (Király Krisztián - Szécsényi István)

MTK  BUDAPEST: Szentpéteri - Bori, Gengeliczki, Talabér, Forgács - Szerencsi (Vass P. 60. perc), Katona M. (Gera D. 64. perc), Borbély (Schäfer 20. perc), Jakab - Hrepka, Korozmán

Vezetőedző: Feczkó Tamás

GYIRMÓT FC GYŐR: Rusák - Achim, Lengyel, Lázár, Széles I. - Kiss M., Nagy P. - Stieber A., Paku, Czár - Vörösbaranyi (Varga P. 60. perc)

VEZETŐEDZŐ: Hannich Péter

GÓLSZERZŐK: Gera Dániel 67. perc, Schäfer András 93. perc / Varga Péter 61. perc

SÁRGA LAPOK: Korozmán Kevin 47. perc / Széles Imre Antal 55. perc, Varga Péter 66. perc

PIROS LAPOK:

1. perc: Elég komoly hóesésben kezdődött el a Magyar Kupa mérkőzés. A hazai csapat tiszta fehér szerelésben, a Gyirmót FC Győr pedig, az elegáns mélykék mezben, nadrágban és sportszárban lépett pályára.

10. perc: A sok fiatal labdarúgóval kezdő fővárosi csapat irányít és ezért jobbára a mi térfelünkön zajlik a játék. Említésre méltó esemény azonban nem történt, leszámítva azt, hogy bizony havazik.

15. perc: Borbély Bálintot ápolták néhány percig és ezért állt a játék, amelyben annyi a változás, hogy többször eljutottunk már az MTK kapujáig. Egy esetben a berobbanó Vörösbaranyi Armand elől, Szentpéteri kapus, egy bátor öklözéssel mentett.

20. perc: Kényszerű csere a hazai csapatban, a megsérült Borbély Bálint em tudja folytatni a játékot, a helyére így Schäfer András érkezett.

25. perc: Az MTK Budapest és a Gyirmót FC Győr, olyan húsz fős szurkolótábora, minden elismerést megérdemel. Rendületlenül buzdítják a csapatukat és dacolnak, a nem csituló hóeséssel.

30. perc: Többet próbálkozik az MTK Budapest, de ez egyelőre még egyetlen helyzetet sem eredményezett. Mi a megszerzett labdák után, megpróbálunk felfejlődni, de helyzetet még ez az elképzelés sem eredményezett.

40. perc: Semmi változás.......mezőnyjáték és hóesés.

45. perc: Az első játékrész, kettő perc hosszabbítás után ért véget.

46. perc: Cserék nélkül folytatódott a mérkőzés, a szünet után

47. perc: Korozmán Kevin kapott sárga lapos figyelmeztetést.

55. perc: A játék képe a második játékrészben sem sokat változott, de azért érezhető, hogy döntésre akarják vinni a dolgot a csapatok.

55. perc: Széles Imre Antal is sárga lapos figyelmeztetést kapott.

60. perc: Csere mindkét oldalon, Szerencsi helyére Vass Patrik érkezik, Nálunk pedig Vörösbaranyi helyén, Varga Péter a folytatásban.

61. perc: Varga Péter az első labdaérintéséből szerzett gólt. Egy bal oldali beadás után, az MTK Budapest védői röviden szabadítottak fel. Így a labda a középen érkező, Varga Péter elé került, aki 14 méterről, úgy bombázott a kapu jobb felső sarkába, hogy az a felső kapufát is érintette 0 - 1

64. perc: Kihasználta a harmadik csere lehetőségét a hazai csapat. Katona Máté ment le és Gera Dániel érkezett a helyére.

66. perc: Varga Péter kapott sárga lapot.

67. perc: A most beállt, Gera Dániel is gólt szerzett. Jakab bal oldali szögletét, Gengeleczki fejelte kapura és ezt a fejest, Rusák még ki tudta ütni a kapufa segítségével. A rövid saroknál berobbanó Gera Dávid viszont, közelről a kapunk jobb alsó sarkába kotorta a labdát 1- 1.

75. perc: Most mindkét kapu előtt vannak helyzetek és több lövéssel is próbálkoztak a csapatok.

80. perc: Nyíltan és lendületesen játszik most mindkét csapat, és ezért hullámzó a játék.

82. perc: Paku egészen a hazai csapat öt és feleséig cselezte be magát, de pont a lövés pillanatában csúszott meg. Ez pedig komoly lehetőség volt, a legkomolyabb az elmúlt percekben.

86. perc: Az MTK a széleken próbálkozik és több szögletet is rúgott, ezek után pedig van munkája a védelmünknek.

89. perc: A kilépő Stieber András került helyzetbe, de már nem volt ereje, pontos lövéssel befejezni az akciót.

93. perc: Három perc volt a ráadás és ezt kihasználta az MTK Budapest. Jakab jobb oldali beadása után, Hrepka közeli fejesét, még óriási bravúrral kiütötte Rusák Edvárd. A középre kipattanó labdára viszont, Schäfer András érkezett a legjobb ütemben és 10 méterről, laposan, pont a menteni akaró Varga Péter lábai között,  a kapunk bal oldalba lőtt 2 - 1.

93. perc: Néhány másodperecet játszottak még a csapatok, majd a játékvezető lefújta a találkozót.

FÉLIDŐ: 0 - 0

VÉGEREDMÉNY: 2 - 1  (0 - 0)