MOSONMAGYARÓVÁR

DUNA ASZFALT TVSE

SZERDAI ELLENFELÜNK - ÚJPEST FC

2018. február 12. 20:26:55  nyomtatási kép

Ezen a héten is két felkészülési mérkőzéssel készül a Gyirmót FC Győr csapata a Merkantil Bank Liga tavaszi szezonjára. Szerdán 14.00 órakor a budapesti Szusza Ferenc Stadion egyik edzőpályáján játszik a csapatunk, az Újpest FC ellen. Ez a találkozó, az élvonalbeli ellenfelünk kérésére, zárt kapuk mögött, tehát nézők nélkül kerül lebonyolításra.

A hússzoros magyar bajnok és kilencszeres Magyar kupa győztes újpesti csapattal, három alkalommal találkoztunk a 2016 – 2017 – es élvonalban. Szoros mérkőzéseket játszottunk a budapesti lila – fehérekkel a bajnokságban, de legyőzni nem sikerült őket.

Az Újpest FC elleni mérkőzéseink adatai:

5. forduló - 2016 augusztus 13. szombat 18.00 óra, Budapest Illovszky Stadion

Újpest FC – Gyirmót FC Győr          3 - 1  (0 - 1)

Gólszerzők: Bardhi Enis 2 (66. perc, 71. perc), Balázs Benjámin 68. perc / Máté János 3. perc

16. forduló - 2016 november 11. szombat 15. 30 óra, Alcufer Sadion

Gyirmót FC Győr - Újpest FC          1 - 2  (0 - 0)

Gólszerzők: Mijusko Bojovic 78. perc / Lázok János 88. perc, Windecker József 93. perc

27. forduló – 2017 április 15. szombat 18.00 óra, Budapest Szusza Ferenc Stadion

Újpest FC –Gyirmót FC Győr  2 – 2  (1 – 1)

Gólszerzők: Souleymane Diarra 25. perc, Enis Bardhi 57. perc / Mijusko Bojivic 36. perc, Novák Csanád 55. perc

Az újpestiek az OTP Bank Liga őszi szezonját a bajnoki tabella ötödik helyén zárták. Mindössze öt pontra vannak a dobogós helyezéstől, de a kieső helyektől is csak hét pont választja el őket. Az élvonalbeli bajnokságot pedig, 2018 február 24. – én hazai környezetben, a Szombathelyi Haladás VSE ellen folytatják.

A szerb vezetőedző Nebojsa Vignjevic játékos kerete nem sokat változott az elmúlt években, hiszen a klubot a Nemzetközi Szövetség két átigazolási idényre kizárta. Az újpestiek így 2016 nyarán és 2017 telén nem igazolhattak új labdarúgót, ezért a saját utánpótlásukból töltötték fel a keretüket. Az idei bajnokság előtt azonban már részt vehettek az átigazolásban és nagyon aktívak is voltak. Az új labdarúgóik közül pedig elsősorban, Novothny Somát kell kiemelni, aki tíz gólt rúgott a bajnokság első felében. A mostani téli átigazolási szezonban, Dzenan Burekovic személyében, egy bosnyák védőt igazoltak, aki az FK Vojvodina csapatából érkezett. Két labdarúgót pedig még tesztelnek, tehát a szintén bosnyák Danko Radic és holland Timo Parthoens kaphat még szerződést Újpesten.

5. Újpest FC               19 mérkőzés    6          8          5          26 – 25            26 pont

Az Újpest FC játékos kerete és mezszámai:

Kapusok: 1. Filip Pajovic (szerb), 23. Banai Dávid, 35. Gundel - Takács Bence

Védők: 2. Szűcs Kristóf, 4. Kálnoki - Kis Dávid, 5. Litauszki Róbert, 19. Mijusko Bojovic (montenegrói) , 21. Balázs Benjámin, 22. Mohl Dávid, 27. Pávkovics Bence, 30. Horváth Róbert, 46. Dzenan Burekovic (bosnyák), 49. Branko Pauljevic (szerb - magyar)

Középpályások: 6. Windecker József, 8. Cseke Benjámin, 14. Alessane Diallo (mali), 18. Bojan Sankovic (horvát), 24. Marko Filipovic, 26. Nagy Dániel, 29. Németh Gergő

Támadók: 7. Simon Krisztián, 9. Tischler Patrik, 10. Zsótér Donát, 25. Remzifaik Selmani (macedón), 28. Obinna Nwobodo (nigériai), 86. Novothny Soma

Az Újpest FC január 11. – én kezdte el a felkészülést és január 27. – és február 08. között, a törökországi Belekben edzőtáborozott. Az eddig felkészülési mérkőzéseit is ott játszotta le és ezeken következő eredmények születtek:

január 28. Belek         Újpest FC – Septemvri Sofia (bolgár 1.)        1 – 2    (Litauszki)

január 31. Belek         Újpest FC – Slovan Bratislava (szlovák 1.)   1 – 2    (Nagy D.)

február 03. Belek        Újpest FC – FC Viktoria Köln (német 4.)       2 – 3    (Cseke, Balázs)

február 04. Belek        Újpest FC – Red Star Beograd (szerb 1.)      1 – 1    (Mohl)

február 07. Belek        Újpest FC – Dukla Praha (cseh 1.)                 0 – 0