BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE - GYIRMÓT FC GYŐR: ONLINE

2017. október 08. 12:26:43  nyomtatási kép

1 - 1

2017.10.08. 15.00 óra, Békéscsaba

Merkantil Bank Liga, 12. forduló

JÁTÉKVEZETŐK: Szilágyi Sándor - Horváth Róbert, Márkus Péter - Nagy Róbert

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE: Ribánszki - Pilán, Kiss L., Szélpál, Nagy S. - Viczián(Tóth D. 64. perc), Király (Szalai D. 76. perc), Nagy I., Mészáros M. (Urbin 63. perc) - Szatmári, Gránicz

VEZETŐEDZŐ: Boér Gábor

GYIRMÓT FC GYŐR: Sebők - Achim, Lengyel, Szőcs, Lázár, Présinger - Szegi (Sandal 70. perc), Kiss M., Nagy P. (Stieber A 84. perc), Varga P. - Paku (Németh Zs. 90. perc)

VEZETŐEDZŐ: Molnár László

GÓLSZERZŐK: Urbin 78. perc / Kiss M. 68. perc

SÁRGA LAPOK: Mészáros M. 55. perc / Szőcs 49. perc, Kiss M. 58. perc, Nagy P. 61. perc

PIROS LAPOK:

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, amelyen a mi csapatunk tiszta sárga felszereléseben, a hazai gárda pedig lila mezben, lila nadrágban és lila sportszárban játszik. A nézőtéren pedig, megközelítőleg 700 néző lehet a kezdéskor.

10. perc: Nagy iramban kezdődött a találkozó, amelyen megpróbálkozott egy domináns kezdéssel a hazai csapat, de helyzet még nem alakult ki.

15. perc: Élénk a mérkőzés, sok a futás és van némi békéscsabai mezőnyfölény, de helyzet vagy említésre méltó esemény még nincsen.

18. perc: Egy ütközés után. Lengyel Dánielt kellett ápolni, mert fej sérülést szenvedett, de az ápolás után tudta folytatni a játékot.

23. perc: Egy bal oldali beadása után, egy békéscsabai lövést blokkoltak a védőink, a kipattanó labdát pedig, Mészáros a kapu mellé csavarta.

24. perc: Egy a kapunk elé ívelt labdát, Pilán magasra felugorva elsodort a kilépő Sebők mellett, de a középre adását, Szőcs szögletre mentet a berobbanó hazai támadók elől.

27. perc: Egy jobb oldali indítással Gránicz futott el, a beadását azonban Sebők előre vetődve védte.

30. perc: A csapatok nagyon megszervezték a játékukat és így nem nagyon találnak fogát egymáson. Ezért igazin gólhelyzet még egyáltalán nem alakult ki és a kapuk is nagyon keveset forognak veszélyben.

31. perc: Szegi lefutotta a védőket a bal oldalon és lapos beadására, Paku érkezett a rövid saroknál, de a jobb sarok mellé lőtt.

34. perc: Kiss László röviden passzolta a kapusa felé a labdát, amelyet így Szegi elcsípett. Kicselezte a rátámadó Ribánszki kapust, de kisodródva csak az oldalhálót találta el.

37. perc: Gránicz kapott egy nagyon pontos indítást a bal oldalon. Két jó csellel, lövőhelyzetet alakított ki magának, de a félmagas lövést Lázár, fejjel mentette.

40. perc: Paku lőhetett, a bal oldalról és a 14 méteres lövése az oldalhálóban kötött ki.

41. perc: Viczián Ádám fejelhetett 10 méterről, de a nem túl erős fejesét Sebők egy gyors vetődéssel hárította.

45. perc: 2 perc hosszabbítás után ért véget az első játékrész.

46. perc: A mérkőzés folytatódott és a szünetben egyik csapat sem cserélt.

49. perc: Szőcs kapott sárga lapot, mert magas lábbal szerelt.

55. perc: Mészáros Márk is sárga lapot, egy középpályán történt lökés után.

58. perc: Kiss Máté is besárgult, egy ütemet tévesztett szerelési kísérlet után.

60. perc: Küzdelmesebb és indulatosabb is most a mérkőzés, amely azonban a játék minőségének a rovására megy.

61. perc: Most Nagy Patrik kapott sárga lapot.

65. perc: A mérkőzésen 808 néző van jelen.

68. perc: Egy jobb oldali támadásunk után, Szegi pontosan passzolt a jobb oldali tizenhatos vonalánál érkező Kiss Máté elé. A középpályásunk, nagyon ügyesen vette át a labdát és egy csel után, laposan a kapu bal alsó sarkába lőtt. 0 - 1.

72. perc: Magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a hazai csapat és ezért Sebőknek előbb egy bal, majd egy oldali beadás után is öklözve kellett mentenie.

78. perc: Egy bal oldalról felívelt labdát, Urbin Péter vett át az ötösünk előtt. Be tudta forgatni a mögötte védekező Szőcsöt és öt méterről a kapu közepébe bombázott. 1 - 1.

90. perc: 4 perc hosszabbítás következik.

FÉLIDŐ: 0 - 0

VÉGEREDMÉNY: 1 - 1

Boér Gábor vezetőedző értékelése:
Szerettük volna megnyerni ezt a mérkőzést, de el kell ismernünk, hogy a döntetlen reális eredmény. Jól felkészített és taktikus, fegyelmezett csapatok találkoztak egymással. A futómennyiség és a párharcok alapján pedig, ez a találkozó meg is haladta a másodosztály színvonalát. Gratulálok tehát mindkét gárdának, mert egy élvezetes, igazi rangadó mérkőzést játszottak ma.

Molnár László vezetőedző értékelése:
Nem lehetek elégedetlen, mert Békéscsabáról jó eredmény, elhozni egy pontot. Egy szépen végigvezetett kontra után, megszereztük a vezetést, de utána, a hazai csapat keményen hajrázott és ki tudott egyenlíteni. Viszonylag kevés volt a helyzet, az esemény, de ennek ellenére ez egy jó mérkőzés volt. Ma mindkét csapat akart és tudott is futballozni.